Kaks väikest tüdrukut reklaamivad suuri ettevõtteid

4. juuli 2024

Viimsilased ja sõbrannad Madli (5) ja Annely (6) on viimasel aastal modellitööga tegelenud. Tüdrukud on reklaaminud mitmeid tooteid ja teenuseid nii Viimsis kui ka väljaspool koduvalda. Eriline on asja juures see, et neid sätivad, pildistavad ja filmivad Annely ema Jekaterina ning Madli fotograafist kasuema Mairit.

Mairit on fotograaf, kellele meeldib ka stilistika osas kaasa mõelda. Kui kliendid ütlevad, kus nad fotosessiooni soovivad, hakkab Mairitil juba visioon tekkima ning lahkelt nõustab ta kliente nii riituse kui ka stiili osas.

Ka Madli ja Annelyd pildistades toimib see nõnda. Kui on teada, millist ettevõtete reklaamima minnakse ning kus pildistamine toimub, tekib Mairitil visioon ning vastavalt sellele varub ta lastele riided, teeb soengud ja meigid ning sätib neid ka fotodel. Jekaterina peab ennast pigem taustajõuks. Tema lepib ettevõtetega kokku pildistamise ajakava ja koha ning teeb sessioonidest videod. Seega – ideed ning teostus ettevõtete reklaamfotode jaoks tulevad Mairitilt ja Jekaterinalt.

Mairiti sõnul on tüdrukud väga head modellid siis, kui nende põhivajadused on täietud – nad on hästi puhanud, kõhud on täis, tuju on hea ning temal endal on taskus komm, millega vajadusel lapsi motiveerida. „Ükskord oli meil kolm sessiooni päevas. Viimane võttis minult tüdrukute fookuse suunamiseks väga palju energiat, aga nad olid püüdlikud ja saime kõik tehtud,“ tõi Mairit näite. Jekaterina lisas, et raudne reegel on see, et lapsed peavad sessioonil osalemist ise tahtma. „Kui kumbki ütleks ei, jääb asi katki. Pildistamine peab olema mänguline,“ sõnas Jekaterina.

Kõik sai alguse mängupäevast
Jekaterina ja Mairit tunnevad teineteist umbes seitse aastat. Ühel päeval, kui Annelyl ja Madlil oli taas mängupäev, olid neil juhuslikult ka ühesugused mütsid peas. Lastele osteti juurde ühesugused jakid ning mindi Viimsi vana koolimaja juurde pildistama. Nii tekkiski Mairitil idee, et kui Jekaterina on nõus, võiks tüdrukutele teha ühise Instagrami konto. „Nii see lendu läks ja siis tulid juba ka esimeste ettevõtete pildistamised,“ meenutas Mairit.

Jekaterina oli sõbranna ideega kohe päri. Kuna Jekaterina on seoses oma tööga üsna palju n-ö pildis, ei olnud talle probleemiks see, et tema tütrest tehtud pildid ja videod hakkavad sotsiaalmeedias olema. „Pigem tekkis mõte, et las proovivad,“ lausu Jekaterina.

Tänaseks on tüdrukud teinud koostööd juba üsna mitme ettevõttega. Kes soovib tüdrukute tegemisel silma peal hoida või kellel on huvi koostöö vastu, saab jälgida tüdrukuid Instagramis (annu_and_madli) ning otse Jekaterina või Mairiti poole pöörduda. „Me ei tee tootepilte, vaid fotosessioon on ikka tüdrukute põhine,“ täpsustas Mairit.

Minu nimi on Jane, mis teie nimed on?
Madli: Mina olen Madli.
Annely: Mina olen Annu.

Ja mis sinu pärisnimi on?
Annely: Annely.
Madli: Mul ei ole pärisnime.

Sul ei ole siis hüüdnime?
Madli: Ei ole jah. Minu pärisnimi on Madli.

Aga kui vanad te olete?
Madlil: 5
Annely: 6

Annely on siis natukene vanem?
Madli: Jah, aga tal on väiksem suurus. Jalatsite ja kleidisuurus on tal väiksemad kui mul

Kas te seda ka teate, kui pikalt te teineteist juba tunnete?
Annely: Ma arvan, et kui me kohtusime, olin mina kaks ja Madli üks.
Madli: Ma arvan, et me saime kokku üle-eelmisel suvel, siis, kui me pildistama hakkasime

Sellepärast ma teie juurde tulingi! Ma olen näinud teist nii palju ilusaid fotosid.
Annely: Näiteks Burger Kitchenis sõime friikaid ja burgereid. Pilte teeb tädi Mairit.

Kas teie olete siis modellid?
Koos: Jaa!
Madli: Vahel on meil ühel päeval lausa kask pildistamist. Aga ma ei tea miks.

Mina ei ole kunagi modell olnud. Mida modellid tegema peavad?
Madli: Näiteks…
Annely: Me peame tegema nii, nagu tädi Mairit ütleb, ja mingi kuju võtma.

Mairiti öeldud poosi võtma?
Madli: Ja tema siis pildistab meid.

Aga enne seda teeb ta teile ka soengud.
Madli: Ja meigid! Tädi Mairit on juuksur, kleidiostja ja teeb kõike, mis on vajalik.

Milline on siiani olnud teie lemmikmodellitöö?
Annely: Mulle meeldis haldja oma.
Madli: Mulle meeldivad kõik.

Kas modellitöö juures on ka midagi rasket?
Madli: Ei ole, kõik on lihtne.

Milline on kõige naljakam lugu, mis pildistamisega seoses meelde tuleb?
Annely: Mairit ütleb, et kutsub onu Mihkli kõdistama!
Madli: Vahel ma kutsun: issi, tule vaata, mis ma teen! Ja siis ta tuleb ja teeb mulle kõdi.

Piltide peal te kannate sarnaseid riideid ja sarnaseid soengud.
Madli: Ainult üks asi on erinev – mul ei ole kõrvaauke, Annul juba on

Käite te lasteaias ka?
Madli: Mina käin Saku lasteaias.
Annely: Mina käin Leppneeme lasteaias.

Kas teie sõbrad või õpetajad on ka märganud, et te modellitööd teete?
Madli: Keegi ei ole öelnud, aga ma olen ise oma sõbrale Hendrikule öelnud. Tema tahab minuga abielluda.

Kas te saate modellitöö eest ka tasu?
Madli: Me saame selle koha asju. Vahel pildi peal peavad asjad meile maitsema, aga päriselus need ei meeldi. Näiteks ma maitsesin ühte kreemi ja ma ei teadnud enne, et see on nii hea! Annu võttis maasikamaitselise ja mina võtsin teise.

Te olete tõesti super tublid modellid!
Jekaterina: Kõige pisemad Viimsis, ma arvan!

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja