Külaseltsid saavad küsida suuremat toetust

3. veebr 2023
Viimsi poolsaar

Viimsi Vallavalitsus kinnitas 1. veebruari istungil selleks aastaks külaseltside toetuseks 2700 eurot seltsi kohta, mis on neljandiku võrra suurem varasemast. Oluline muutus on see, et taotlusi tuleb sellest aastast esitada iseteeninduse kaudu.

Viimsi vallavanema Illar Lemetti sõnul on külakogukondade arendamine väga oluline ja aitab kaasa sellele, et  inimesed tunneksid end Viimsis elades hästi.
„Sidus ja hästi toimiv kogukond on oluliseks eelduseks, et inimeste vahel valitseksid head suhted ja neil oleksid ühised väärtused ning eesmärgid. Viimsis on külaseltsidel kogukonna vaimsuse kandmisel keskne roll ja külaseltside toetuse eesmärk ongi anda seltsidele võimalus kohalikul tasandil oma tegemisi korraldada. Laiemas pildis aitab tugev kogukonnatunne kaasa turvalisuse arengule ja loob tingimused selleks, et näiteks kriisiolukordades tullakse üksteisele appi ja hoitakse kokku. Järgnevatel aastatel on kavas toetust veelgi suurendada,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Sellel aastal tuleb seltsidel toetuse saamiseks esitada avaldus Viimsi vallavalitsuse kodulehel asuvas iseteeninduses. Summa, mida selts saab taotleda on sellel aastal 2700 eurot ja toetuse saamise eeltingimuseks on see, et varasemate toetuste aruanded on nõuetekohaselt esitatud. Taotlusi saab esitada kogu aasta vältel.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond