Lennart Meri preemiale saab kandidaate esitada 10. jaanuarini

9. jaan 2023
Lennart Meri

Kuni 10. jaanuarini on võimalik esitada oma kandidatuur Viimsi vallavalitsuse poolt väljaantavale Lennart Meri preemiale, millega toetatakse 4000 euroga neid humanitaarvaldkonna silmapaistvaid, kes kirjutamas oma uurimistööd või on juba kaitsnud magistri- või doktoritöö viimase kahe aasta jooksul.

Preemia üks eesmärk on innustada bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppe üliõpilast, kes on seotud Viimsi vallaga ning õpib mõnel humanitaarteaduste õppekaval ja on seadnud sihiks erialase uurimustöö kirjutamise. Teiseks on preemia eesmärk tunnustada magistri- või doktorikraadi omandanud inimesi, kes on seotud Viimsi vallaga ja on koostanud silmapaistva uurimistöö (magistri- või doktoritöö) humanitaarteaduste valdkonnas.
Kandideerija ei pea olema Viimsi valla elanik, kuid omama eluloolist või hariduslikku seost Viimsi vallaga, mis on selgelt välja toodud kandideerimise materjalides. Preemia suuruseks on 4000 eurot. Selle jagamise üle otsustab komisjon, kuhu kuuluvad president Lennart Meri perekonna esindajad ja humanitaarteaduste valdkonna esindajad. Komisjoni tööd juhib Viimsi vallavanem.

Preemia antakse traditsiooniliselt üle president Lennart Meri sünniaastapäeva mälestusüritusel Viimsis. Taasiseseisvunud Eesti esimene president, kirjanik ja filmimees Lennart Meri on Viimsi valla aukodanik alates 10. jaanuarist 2006.

Täpsemat infot leiad: www.viimsi.ee/lennartmeripreemia

Heiko Leesment