Mootorlaev „Kalk“ jätkab Naissaare liini teenindamist 2023. aastal

29. dets 2022
"Kalk" Naissaare sadamas

Viimsi Vallavalitsus kinnitas 28. detsembri istungil Naissaare ja Tallinna vahel Naissaare liiniveo  riigihanke pakkumuse võitjaks Naissaare Kohvik OÜ, kes on liinil opereerinud ka viimased kaks aastat.

Hanke võitnud osaühing teenindab liini järgnevad 12 kuud (jaanuarist detsembrini) ja peab Naissaare ning Tallinna vahel ühendust mootorlaevaga „Kalk“, mis on ehitatud 1962. aastal Soomes. Kuna alus suudab liikuda ka mõõduks jääs, siis on mandri ja saare vaheline ühendus tagatud aastaringselt. Laev võtab pardale kuni 32 ja talvekuudel kuni 22 reisijat ning  sellega on võimalik transportida kaupasid kogukaaluga kuni  kolm tonni.

Viimsi Vallavalitsuse 7. detsembril avaldatud  riigihankele laekus üks pakkumus, mille esitas Naissaare Kohvik OÜ. Hankega otsiti pakkujat, kes tagaks Naissaare ja Tallinna vahel reisijate ning kaupade veo. Pakkumuse suuruseks on koos käibemaksuga 86 400 eurot, mis teeb ühe reisi maksumuseks 432 eurot. Üheks reisiks loetakse liini teenindava laeva liikumist ühest sadamast teise ja kokku on planeeritud teha liinil aasta jooksul umbes 200 reisi.

Viimsi vallavalitsuse merenduse spetsialisti Raul Ilissoni sõnul oli vallavalitsuse soov, et ühendus Naissaarega oleks tagatud kvaliteetselt, ohutult ning senist praktikat ja saareelanike huve arvestades.

„Mootorlaev „Kalk“ on olnud kohalikele mereoludele sobiv alus ka talvisel ajal. Pöörasime hankes tähelepanu sõidu maksumusele ja sellele, et see ei ületaks Tallinn-Naissaare kommertsvedude hindasid. Senine koostöö on vedajaga olnud hea ja sellisele koostööle loodame ka tulevikus  et Naissaare elanikele tagada nende vajadusi arvestav ühendus,“ ütles Ilisson.

Hankes määratud reisid tellib vallavalitsus ja tasuta sõiduõigus on inimestel, kes on Viimsi valla elanikud ning omavad rahvastikuregistri alusel elukohta Naissaarel.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond