Noorte laulu- ja tantsupidu muudab parkimis- ja liikluskorraldust

22. juuni 2023
Laulupidu

30. juunist 2. juulini toimuva XIII noorte laulu- ja tantsupidu haarab linnaruumis alates Kassisaba asumist kuni Pirita teeni. See tähendab, et neis piirkondades on häiritud tavapärane liiklus- ja parkimiskorraldus.

Peamised peoga seotud liikluse ja parkimise ümberkorraldused Tallinnas puudutavad Kalevi staadioni, Tallinna Lauluväljaku ja rongkäigu trajektoorile jäävaid piirkondi. Küll aga tuleb ka nendesse piirkondadesse pääsemiseks arvestada ka teiste Tallinna linnas aset leidvate ulatuslike teetöödega. Peoga seotud peamised ümberkorraldused leiavad aset 26.06-02.07.2023. Peopiirkondade uut liikumis- ja parkimiskorraldust suunavad ajutised liiklusmärgid ja neoonvestides liikluskorraldajad.

Täpne info kõigi Tallinna linnaga seotud liiklusmuudatuste kohta asub Tallinna linna kodulehel www.tallinn.ee/et/laulu-tantsupidu-liiklus, peoga seotud liiklusinfo aga Ühisteenuste kodulehel www.parkimine.ee/laulu-ja-tantsupidu/ ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kodulehel www.2023.laulupidu.ee.

Ügisteenused soovitavad varuda autoga peopiirkonnas liigeldes rohkem aega ja valige vajadusel juba varakult alternatiivne teekond ning parkimispiirkond.

Liikluse ja parkimise ümberkorralduste peamised piirkonnad:

* Kalevi staadioni piirkond
Liikluskorralduse muudatused 26. juunist – 2. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuval Püssirohu, Herne, Staadioni, Toonela, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Seoses tantsupeo etenduse publiku liikumisega suletakse Juhkentali tänav ajutiselt 30. juunil kell 14-22.30 ja 1. juulil kell 13-22.30.

* Tallinna Lauluväljaku piirkond
Liikluskorralduse muudatused 26. juunist – 2. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oru tänavaid, Reidi teed ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.

* Rongkäigu marsruut
Seoses 2. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 1. juuli õhtust kuni 2. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Tõnismäel, Hariduse, Wismari, Toompea, Roosikrantsi tänavatel, Toompuiesteel ning Pärnu mnt-l. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Koidu, Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku ja Narva maantee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

* Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal
Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 30. juunist – 2. juulini tihedamaks nii kesklinnast Piritale Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti on sel perioodil Tallinna ühistranspordi kasutamine kõigile tasuta. Peol osalejatel on käepaela alusel võimali tasuta sõita ka Elroni linnalähiliinidel. Infot sõiduplaanide ja marsruutide kohta saab alati kodulehelt transport.tallinn.ee. Peo ajal on käigus Kadrioru suunal liikuvad trammiliinid 1 ja 3 ning Tondi suunal ajutine trammiliin number 6. Ühtlasi on linn arvestanud peol osalevate kollektiivide harjutusväljakute trajektooridega, et tagada sinna sujuv ligipääs.

Peo lõppedes reguleeritakse liiklust koostöös politseiga vastavalt vajadusele, et tagada liiklejate turvalisus alates Narva mnt Petrooliumi tn kuni Smuuli teeni ja vastavalt olukorrale ka Pirita teel ning Reidi teel.

Allikas:
Ühisteenused AS pressiteade