Pakase tulekuga viib Päästeamet läbi operatiivset ennetustegevust

6. jaan 2023

Seoses lähipäevade ilmaprognoosiga, mille kohaselt võib õhutemperatuur Eesti erinevas paigus langeda kohati alla -20 kraadi, viib Päästeamet läbi operatiivset ennetustegevust.

Selle raames külastatakse juba varasemalt teadaolevaid tuleohtlikke kodusid ja pööratakse tavapärasest suuremat tähelepanu kehvemas seisukorras eluruumidele.

Tegevuse eesmärk on tõsta elanike teadlikkust tuleohutusest ning juhtida tähelepanu kodu tuleohtlikele olukordadele (vaatluse all on küttekollete korrasolek ja kasutamine; elektrisüsteemide, -seadmete korrasolek ja kasutamine; lahtise tule ohutu kasutamine). Ohutu kütmise meelespea on leitav siit.

Päästeameti varasem kogemus on näidanud, et külmakraadide kasvades suureneb hüppeliselt ka tulekahjude hulk ja tules hukkunute arv. 2016. aasta jaanuaris hukkus külmalaine ajal tulekahjudes kolme nädalaga 11 inimest. 2018. aastal oli kahenädalase külmalaine ajal neli hukkunut.

Loodame, et koduomanikud on end varustanud kohustuslike suitsuandurite ning gaasi- ja tahkeküttega eluruumides ka vingugaasianduritega. Viimsi vald tagab vallas teehoolduse, et vajadusel jõuaksid operatiivsõidukid takistusteni abivajajateni.

Päästjate kodunõustamist vajavatest kodudest palume anda teada riigiinfo telefonil 1247 või e-posti aadressil rescue@rescue.ee.

Ohutut talveaega!

Pilleriin Kurg