Pinnase liigniiskuse probleem Püünsis saab lahenduse

26. okt 2022
Püünsi staadion

26. oktoobril kinnitas Viimsi vallavalitsus ehitustööde tegemise Rohuneeme maastikukaitsealal, mille käigus puhastatakse Püünsi staadioni ja piirkonna terviseraja liigniiskust põhjustav eesvool.

Tööde piirkond jääb Püünsi ja Rohuneeme aladele, hõlmates mitmeid kinnistuid alates Püünsi kooli staadionist ida suunas kulgeval metsasihil. Kokku tehakse raie-ja kaevetöid umbes 200 meetri pikkusel lõigul kuni Reinu teeni. Raietööde puhul eemaldatakse üksikud suuremad puud, peenmets ja võsa, lisaks eemaldatakse kraavist lamandanud puit. Praegune eesvoolu olukord ei taga liigse vee äravoolu Püünsi staadionilt ja see muudab selle kasutamise hooajaliselt võimatuks.

Viimsi vallavalitsuse ehitus- ja kommunaalosakonna kommunikatsioonide vanemspetsialisti Siim Reinla sõnul on tööde ettevõtmine hädavajalik.
„Planeeritav eesvoolu hooldustöö mõjutab selles piirkonnas nii sealse metsa säilimist kui ka Püünsi kooli staadioni liigniiskuse probleemi lahendamist. Seega on tegemist hädavajaliku tööga, sest veerežiim selles piirkonnas on vaja taastada ning tagada sademeveesüsteemide toimimine,“ ütles Reinla.

Tööde käigus raadatakse kraavitrassil võsa, eemaldatakse puid ja eemaldatakse kännud ja kaevatakse pinnast. Kuna tööd jäävad suures mahus kaitse alla oleva Rohuneeme maastikukaitsealale, on tööde tegemiseks vaja vallavalitsuse luba.

Ehitustööde tegija leiti kevadel läbiviidud riigihanke raames ja selle võitjaks tunnistati Montreco OÜ. Tööd lõpetatakse hiljemalt detsembri teiseks pooleks.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond