Rohuneeme metsas algavad uuel nädalal kraavitööd

3. veebr 2023
Planeeritavate tööde ala

Alates 6. veebruarist alustab OÜ Montreco Rohuneeme metsas kraavi rajamisega, mille eesmärk on ära juhtida Püünsi staadioniga külgnevast kraavist sademevesi.

Viimsi vallavalitsuse ehitus- ja kommunaalosakonna vanemspetsialisti Siim Reinla sõnul alustab tööde teostaja OÜ Montreco Viimsi metskond 322 kinnistul kraavi rajamise töödega uuel nädalal. Tööd on ajendatud sellest, et kõrgvee ajal on Püünsi staadion, terviserada ning selle lähialad üleujutatud ning inimestel pole võimalik rajatisi kasutada. Reinla sõnul on selle probleemi lahendamiseks on selle piirkonna kraavivõrgustiku korrastamine hädavajalik.

„Tööde käigus süvendatakse ja puhastatakse ka olemasolevaid kraave. Kraavide puhastamise ja uue kraavi rajamise käigus raadatakse piirkonnas võsa, eemaldatakse puid ja kände ning eemaldatakse pinnast. Tööde tegemine on hädavajalik, et taastada veerežiim selles piirkonnas  ning tagada sademeveesüsteemide toimimine,“ selgitas Reinla.

Raietööde käigus eemaldatakse üksikud suuremad puud, peenmets ja võsa, lisaks eemaldatakse kraavist lamandanud puit. Praegune eesvoolu olukord ei taga liigse vee äravoolu Püünsi staadionilt, mis muudab staadioni kasutamise hooajaliselt võimatuks. Kõik tööd peavad olema vastavalt lepingule lõppenud hiljemalt 15. maiks.

Loe lisaks:
Pinnase liigniiskuse probleem Püünsis saab lahenduse (26. oktoober 2022)

Heiko Leesment
avalike suhete osakond