Viimsi valla teedevõrgu arengukava uueneb

17. jaan 2023
Teede ehitus Viimsis

17. jaanuari istungil saatis vallavolikogu Viimsi valla teedevõrgu arengukava uuenduse avalikule väljapanekule. Uuendatud arengukava kirjeldab valla tegevused teede valdkonnas järgmiseks viieks aastaks.

Viimsi valla teedevõrgu arengukava on koostatud aastateks 2018 kuni 2028 ja tegemist on Viimsi valla teede valdkonna alusdokumendiga, mida uuendatakse ja ajakohastatakse viieaastase tegevuskava läbisaamisel. Nii ka seekord, kui läbi sai I perioodi tegevuskava (aastad 2018-2023). Peamised uuendused dokumendis puudutavad andmete kaasajastamist ja 2023-2028 tegevuskava koostamist ning investeeringuvajaduste seadmist järgmiseks viieks aastaks.

Viimsi valla teede arenguks ja säilitamiseks on järgneval viiel aastal vaja hinnanguliselt 26,3 miljonit eurot. Arenduskulud moodustavad neist 12,7 miljonit ning säilitus- ja hooldekulud 13,6 miljonit eurot. Sellele lisanduvad reservi arvatud tegevused, mille kogumaht on 7,6 miljonit eurot. Reservis kajastatakse tegevusi, mis tegevuskava ajaperioodi eelarveliselt ei mahtunud.

Abivallavanem Alar Miku sõnul ei ole tegevuskavas kirjeldatud vajadused kindlasti maksimaalsed.

„Liikuvus on väga oluline osa inimeste elust ja rahulolu oma elukohaga mõjutab väga selgelt see, kas on olemas head ja turvalised võimalused liiklemiseks nii sõidukitega kui ka jalgsi. Oleme mahtusid planeerides võtnud arvesse nii elanike ettepanekuid ja pöördumisi, kui ka seda, kuidas tänane teede olukord on ja millised on prognoositavad remondivajadused,“ ütles abivallavanem.

Teede ehituseks planeeritakse järgmisel viieaastasel perioodil kokku 2,9 miljonit eurot ning jalg- ja rattateede ehituseks 2 miljonit eurot. Magistraalteedest vajavad lähiaastatel rekonstrueerimist Pärnamäe tee ja Lubja tee, samuti Tulbi tee ja Nelgi tee. Piirkonna kogujateedest on prioriteetsemad Hundi tee ja Nurme tee. Juba käesoleval aastal rekonstrueeritakse Kesk teel lõik Rohuneeme teest kuni Lepa teeni, kus lisaks sõidutee rekonstrueerimisele rajatakse kauaoodatud kergliiklustee lõik. Ka on oluline Ravi ja Sõpruse tee ühenduse loomine, mis võimaldaks muuta ühistranspordi läbisõidu keskusest sujuvamaks ning tõstaks ühistranspordisõlme läbilaskevõimet.

Jalg- ja jalgrattateede osas on plaanis järgmisel viiel aastal rajada kokku 3,6 kilomeetri ulatuses uusi teid. 2023. aastal valmib esimene lõik Tammneeme tee kergliiklusteest alates Sambla teest kuni Haugi teeni. Plaanides on kirjas kogukonna poolt väga oodatud Muuga jalgtee pikendus Maarduni, aga lisaks ka muud objektid. Soov on lisaks arengukavas toodule kaasata ka erinevate fondide rahastust nii kergteede ehitamiseks kui ka valla peatänava keskkonna ümberkujundamiseks.

Arengukava avaliku väljapaneku info ja dokumendi enda leiab alates 20. jaanuarist valla kodulehelt. Lae TEAKi arengukava alla siit.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond