Volikogu esitas Viimsi valla ettepanekud Harjumaa 2040+ arengukava tegevuskavasse

14. juuni 2023
Uudis

13. juuni istungil kinnitas Viimsi vallavalitsus Harjumaa pikaajalise arengukava tegevuskava täiendamiseks tehtud ettepanekud.

Harjumaa omavalitsuse liidu (HOL) eestvedamisel koostatud arengustrateegia tegevuskava täitmiseks küsitakse sisendit kõikidelt omavalitsustelt. Strateegiline vaade Harjumaa arengule on kirja pandud Harju maakonna 2040+ strateegiasse.
Viimsi valla esimene tegevuskava ettepanek on seotud valla arengukavas prioriteetsena märgitud sotsiaalhoolekande valdkonna arendamisega. Selle raames soovitakse rajada erivajadustega inimeste teenuskeskus, mis peaks valmima 2024. aastal.

Lisaks soovitakse tegevuskavasse lisada sotsiaalse ja tehnilise taristu arendamiseks loodavad jalgpalli ja kergejõustiku sisehall, uus kool-lasteaed Pärnamäe külla, Viimsi spordikompleks, Tammede pargi rajamine, Kelnase ja Leppneeme sadamaalade arendamine, Haabneeme rannapromenaad jne. Lisaks on kirjeldatud tegevusena ettevõtluskeskkonna elavdamiseks erinevaid samme, mille hulgas on ka lokaalse loomemajanduse inkubaatori loomine. Keskkonna tegevustes aga jäätmejaama ehitus ja keskkonnasäästlike taristute loomine ning olemasolevate rekonstrueerimine.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond