Viimsi ettevõtluspäev 2024
Kolmapäeval, 2. oktoobril kell 14-19 toimub Viimsi Artiumis (Randvere tee 20) juba traditsiooniks saanud Viimsi ettevõtluspäev, mis pakub mõtteid ja inspiratsiooni ettevõtlusest ning seda puudutavatest teemadest. Viimsi ettevõtluspäev on kõigile huvilistele tasuta, aga kohtade arv on piiratud, mistõttu tuleks end juba varakult registreerida. Kogunemine algab 2. oktoobril juba kell 13.30. Huvilised on ka oodatud enne üritust toimuvatele tasuta koolitustele (vaata infot allpool). Registreerimine ettevõtluspäevale lõppeb 24. septembril.
Registreerimine ettevõtluspäevale on lõppenud.
Viimsi ettevõtluspäev on siinsete ettevõtlike inimeste kohtumispaik, kus lisaks uutele põnevatele teadmistele, on võimalus laiendada oma kontaktide võrgustikku kohalike ettevõtjate seas ning vahetada kogemusi ja mõtteid.
Põnevate ettekannetega astuvad üles Kristjan Prikk (Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides), Indrek Neivelt (ettevõtja), Tõnu Mertsina (Swedbanki peaökonomist), Ailet Õis-Saar (Sutu asutaja) ja Michael Pärt (Arvo Pärdi keskuse nõukogu esimees). Nagu esinejate profiilidest võib aimata, keskendutakse nii maailma geopoliitika ja majanduse arengutele kui ka Eesti tulevikuväljavaadetele. Samuti kuuleme inspireerivat lugu ühe Viimsiga seotud pereettevõtte sünnist ja saame loomemajandusvaldkonna kogemusloo vahendusel kuulda inimsuhete väärtusest ettevõtluses. Esinejate ja ettekannetega on võimalik tutvuda lehe allosas.
Päeva juhib Gerli Padar-Parmas.
NB! Enne programmi algust on huvilistel võimalik osaleda kl 12.30 - 14.00 ühel tasuta koolitusel kolmest: “KredExi finantsteenused ettevõtjatele”, “LEAN mõtlemisega üks vaba päev nädala juurde” või "Milline on LinkedIn-i mõju müügitulemustele?".
PÄEVAKAVA
12.30 tasuta koolitused huvilistele
13.30 saabumine ja kohv
14.00 vallavanem Illar Lemetti tervitussõnad
"Kuhu suunas liigub globaalne poliitika?"
Kristjan Prikk (Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides)
15.00 "Mis seisus on Eesti majandus täna?"
Tõnu Mertsina (Swedbank)
15.40 Sirutuspaus ja suupisted
16.15 Mis tuuled puhuvad majanduses lähitulevikus?
Indrek Neivelt (ettevõtja)
16.55 "Viimsi roheettevõtja kogemuslugu"
Ailet Õis-Saar (Sutu)
17.40 "Inimsuhete väärtusest ettevõtlusmaailmas"
Michael Pärt (Arvo Pärdi keskus)
18.30 Päeva lõpp
Viimsi ettevõtlusaasta raames toimub ka siinsete ettevõtete tunnustamine. Oma kandidatuuri on võimalik esitada https://www.viimsivald.ee/viimsi-aasta-ettevote
LISAINFO ETTEVÕTLUSPÄEVAST:
Elen Terras (elen.terras@viimsi.ee või 602 8756)
Maailmapoliitikas on taas pöördelised ajad, seda nii Euroopas kui ka USAs, kus novembri alguses on ees valimised, mille tulemused on kahtlemata märgilised ja määravad ka globaalses plaanis. Praegune Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk on pärit Viimsist. Viimased kolm aastat Washingtonis on pakkunud talle ainulaadse võimaluse näha väga lähedalt olulisi välispoliitilisi arenguid ja suurriik USA tegutsemist globaalsel tasandil. Staažika diplomaadina on Kristjan olnud tunnistajaks, kuidas kujunevad maailmapoliitika jõujooned ning jagab oma vaadet võimalikest tulevikustsenaariumitest. Saame teada, kas ja milline on Eesti roll nendes globaalsetes arengutes ja kuidas paistab maailm Ameerikast vaadatuna.
Indrek on elus juhtinud kahte panka, mille kummagi turuväärtus ületas miljoni dollari piiri. Ta on aidanud käivitada Eesti Arengufondi ning hoiab pilku peal Eesti majanduses ja poliitikas toimuval. Ise ütleb ta oma tegemiste kohta, et tema tänane energia kulub peamiselt finantstehnoloogiale. Oma ettekandes proovib Indrek tugineda oma pikaajalistele vaatlustele ja kogemustele, et rääkida sellest, mis meid majanduses lähitulevikus ees võiks oodata.
Tõnu on üle kümne aasta töötanud Swedbanki Eesti filiaali peaökonomistina, kuid tal on ka kogemusi avalikus sektoris, näiteks Eesti Pangas ja Statistikaametis. Oma põhitöö kõrvalt õpetab Tõnu külalisõppejõuna Eesti erinevates kõrgkoolides makromajanduse teemasid. Asjakohast ettekannet kinnitab ka see, et sel aastal tunnustas Focus Economics (rahvusvaheline makromajanduse analüüsikeskus) Swedbanki makromajanduse tiimi kõige täpsemate Eesti majandusnäitajate prognooside eest.
Viimsilane Ailet on materjaliteadlane, kes nägi pilliroos võimalust luua plastikõrtele loodussõbralik alternatiiv. Peagi mõistis Ailet, et pilliroo potentsiaal ulatub palju kaugemale kui lihtsalt kõrte valmistamine. Nii sündis unistus mitmekülgsest Sutu biomaterjalist, millega oleks võimalik asendada fossiilset plastikut väga erinevates toodetes, olgu selleks kaardid, nõud või 3D-printimise teel valmistatud tooted.
Michael Pärt on muusikaprodutsent, Arvo Pärdi Keskuse Sihtkapitali kaasasutaja ja tegevjuht ning Arvo Pärdi Keskuse nõukogu esimees. Oma ettekandes räägib ta inimsuhete väärtusest ettevõtlusmaailmas ning toob näiteid erinevatest kultuuri- ja keeleruumides kogetud väljakutsetest. Arvo Pärdi Keskuse põhimissioon on hoida ja mõtestada tema loomingulist pärandit. Eesti kuulsaima helilooja nimelise sihtkapitali eesmärk on toetada keskuse tegevust läbi annetuste kogumise ja investeerides fondi kasvatamise. Filmimuusika valdkonnas tegutseb Michael Pärt nii produtsendi kui ka mängufilmide muusika toimetajana. Ta on teinud koostööd suurnimedega nagu Francis Ford Coppola, Björk ja teised.
Mõeldes ettevõtlusest kui kaunist masinvärgist, siis oskused ja strateegia on selle käigusüsteem, mis tagab efektiivsuse ja sujuva toimimise. Samas ilma õige kütuseta, ilma piisava finantseerimiseta, jääb see masin seisma.
Teades, et üks suurus ei sobi kõigile, eriti tänases majanduskeskkonnas, on sobiva lahenduse leidmine tavapärasest keerukam ja oluline on mõista erinevate lahenduste võimalusi. Täna räägimegi erinevatest finantseerimislahendustest, mis aitavad tagada ettevõtte jätkusuutlikku arengut. Muuhulgas toome näiteid reaalsetest kaasustest, kuidas ettevõtted on oma uuenduslikke äriplaane ellu viinud ja seeläbi tulemusteni jõudnud.
Koolituse tulemusena tunneb osaleja peamisi ettevõtjatele suunatud finantsinstrumente, saab aru kuidas need töötavad ning oskab nende vahel orienteerudes leida endale sobiva lahenduse.
Koolitaja on Argo Suurkask (EASi ja KredExi ühendasutus)
Argo omab pikaajalist töökogemust finantssektoris ja on aidanud Eesti ettevõtetel välja töötada erinevaid lahendusi, mille abil edukalt juhtida finantsilisi tururiske. Tema viimaste aastate fookus on olnud Eesti finantsturu eripäradest tingitud turutõrgete ületamisel ja seeläbi ettevõtjatele kapitali kättesaadavamaks muutmisel. Argo aitab leida võimalusi erinevate probleemide lahendamiseks, mis on seotud pangast krediidi saamisega. Olgu selleks näiteks puuduv tagatis, vähene omafinantseering või kestvuskaupade pikaajaliste eksporditehingute finantseerimine.
Koolituse käigus saadakse teadmisi LEAN mõtlemisest, kaheksast klassikalisest kadust ja sellest, kuidas tagada efektiivsus igapäevases juhtimises.
Koolitaja on Jari Kukkonen (Estonian Business School)
Jaril on üle 20 aasta rahvusvahelist kogemust juhtimiskonsultandi ja koolitajana. Praegu töötab Jari Estonian Business Schooli täiendkoolituse (Executive Education) juhina. Tema peamised nõustamisvaldkonnad on strateegiad, protsessid, LEAN mudel ning muudatuste ja innovatsiooni juhtimine. Jari on ka raamatu "Läbimurre. Äriprotsesside pideva täiustamise kunst" autor, mis käsitleb LEAN lähenemist.
Kui deal seisab müügitorus 30 päeva, on see rotten? Kas pärast viis kuud kestnud vaikelu LinkedIn'i kontol saab olukorda veel päästa? Võtan kokku 30 päeva kestnud aktiivse tegutsemise eksperimendi ja selle mõju müügitulemustele. Vaatame üheskoos läbi tegevused ja nende tulemused. See on retrospektiiv ja praktiline koolitus ühes.
Koolitaja on Kaido Irval (Borealis Eesti)
Kaido on Viimsis elav kahe lapse isa, kes juhib igapäevaselt müügimeeskonda tervise- ja heaolutooteid pakkuvas ettevõttes Borealis Eesti. Loome üheskoos tervemat tulevikku. Varem on ta teinud rahvusvahelist müüki ja turundust mitmes IT-ettevõttes.