Viimsi vabaõhumuuseum

kalavõrk

Tänane Viimsi vabaõhumuuseum on tegelikkuses üle 150 aasta vana rannatalude kompleks maalilisel mererannal Pringi külas Viimsis. Põhiosa vabaõhumuuseumist moodustab ajalooline Kingu rannatalu, mille vanimaks hooneks on 19. sajandi keskpaigas ehitatud rehielamu.

Viimsi vabaõhumuuseum on kultuurimälestisena riikliku kaitse all. Siin on aastaringselt võimalik osa saada külaelanike igapäevastest tegemistest, talutöödest ning merelkäigust, puhkehetkedest ja külapidustustest, turupäevadest ja pühadekommetest. Temaatilised programmid ja traditsioonilised sündmused viivad külastajaid aastaringselt põnevale rännakule kombineerides vanu kombeid ja traditsioone kaasaegse rannarahva elu-oluga. Mererand ja ajalooline rannaküla miljöö pakuvad hunnituid vaateid ja meeldejäävaid hetki. Muuseumi rannalt avaneb kuulus “kilukarbivaade” Tallinnale.

Lastele pakuvad lustimisrõõmu kiigeplats ja taluloomad. Igal laupäeval ja pühapäeval läbi kogu aasta toimetab muuseumi õuel taluturg, kus müügil vaid eestimaine toidukraam ja värske kala. Kaladest ja merest inspireeritud suveniirid, kingitused ja sisustusaksessuaarid on müügil ka muuseumipoes.

Aadress: Nurme tee 3, Pringi küla, Viimsi vald, 74011 Harjumaa 
Telefon: 606 6941 
E-post: info@rannarahvamuuseum.ee
Kodulehekülghttps://rannarahvamuuseum.ee