10. jaanuarini saab esitada kandidaate Lennart Meri preemiale

2. jaan 2024
Lennart Meri

Kuni 10. jaanuarini 2024 on võimalik esitada oma kandidatuur Viimsi vallavalitsuse poolt väljaantavale Lennart Meri preemiale, millega tunnustatakse silmapaistvaid Viimsiga seotud humanitaarteaduste valdkonna tudengeid.

Preemia eesmärk on innustada Viimsi vallaga seotud humanitaarteaduste valdkonnas õppivad ja kahe viimase aasta jooksul lõpetanud tudengeid. Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri preemia antakse 2024. aastal uurimistöö veenva kavandi ja silmapaistva magistritöö või doktoriväitekirja eest. Preemia suurus uurimustöö kavandi eest on 2000 eurot ja magistritöö või doktoriväitekirja eest 3000 eurot. Preemiasummalt tasub ettenähtud maksud Viimsi vallavalitsus.

Kandideerija ei pea olema Viimsi valla elanik, kuid omama eluloolist või hariduslikku seost Viimsi vallaga, mis on selgelt välja toodud kandideerimise materjalides. Selle jagamise üle otsustab komisjon, kuhu kuuluvad president Lennart Meri perekonna esindajad ja humanitaarteaduste valdkonna esindajad. Komisjoni tööd juhib Viimsi vallavanem.

Preemia antakse traditsiooniliselt üle president Lennart Meri sünniaastapäeva mälestusüritusel Viimsis 29. märtsil. Taasiseseisvunud Eesti esimene president, kirjanik ja filmimees Lennart Meri on Viimsi valla aukodanik alates 10. jaanuarist 2006. Seetõttu on taotluse esitamise kuupäevgi sümboolselt 10. jaanuar.

Täpsemat infot preemia ja kandideerimise kohta leiad: www.viimsi.ee/lennartmeripreemia

Heiko Leesment
avalike suhete osakond