Esimene ööbuss tõi viimsilased koju

6. jaan 2024
Buss nr 95

6. jaanuari esimesel tunnil Balti Jaamast väljunud esimene ööbuss nr 95 tõi Viimsisse esimesed reisijad. Sõidu tegid kaasa ka vallavalitsuse liikmed, kelle sõnul jagus öistel reisijatel hilise transpordivõimaluse osas vaid kiidusõnu.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul jõuab ööbuss Viimsisse tänu heale koostööle Tallinna linnaga.
„Alustasime vastavasisulisi kõnelusi juba mõned kuud tagasi ja pärast edukaid läbirääkimisi saabki plaan teoks. Viimsi vald aitab projekti kaasfinantseerida mitmel põhjusel. Esmalt seepärast, et pealinnas ei pruugi kõik viimsilastele huvipakkuvad üritused lõppeda südaööks. Ühistransport annab viimsilastele suurema paindlikkuse oma tegevuste planeerimisel ja teiseks aitab hilisem ühistransport suurendada ka turvalisust,“ selgitas vallavanem Illar Lemetti.

„Meil on hea meel koostöö üle Viimsi vallaga - see on näide sellest, et tõhus ühistransport linnas tähendab ka paremaid ühendusi naaberomavalitsustega. Loodan, et peagi näeme ka järgmisi samme selliste ühenduste loomisel,” kommenteeris liikuvuse eest vastutav Tallinna abilinnapea Vladimir Svet

Bussis

Balti Jaamast hakkavad numbrit 95 kandvad ööbussid väljuma kaks korda tunnis – igal pool- ja täistunnil. Esimene väljumine on kell 0.30 ja viimane 3.30.

Bussid sõidavad Pirita tee – Ranna tee ja Randvere tee marsruudil Viimsi keskuseni. Tallinnas sõidab buss  marsruudil Toompuiestee, Kaarli pst, Vabaduse väljak, Estonia pst, Teatri väljak, Rävala pst, Pronksi tn, Narva mnt, Pirita tee, Merivälja tee, Ranna tee, Randvere tee, Ravi tee, Randvere tee, Ranna tee, Merivälja tee, Pirita tee, Narva mnt, Pronksi, Rävala pst, Teatri väljak, Estonia pst, Vabaduse väljak, Kaarli pst, Toompuiestee, Rannamäe tee.

Ööbussis kehtib regulaarse ühistranspordiga sama piletisüsteem. Viimsi elanikel tuleb sõit valideerida ja sõidu eest tasuda vastavalt Tallinna ühistranspordi hinnakirjale.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond