Haridusvaldkonna eraettevõtjaid toetatakse kriisi leevendamiseks 15 miljoni euroga

06. Mai 2020
pilt

Eraüldhariduskoolide, -lapsehoidude, -lasteaedade ja huvikoolide pidajad ning huvitegevuse pakkujad saavad taotleda kriisi leevenduseks toetust möödapääsmatute kulude katmiseks. Taotlusi saab esitada 15. maini Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Kultuuriministeeriumi ühtses Toetuste Menetlemise Infosüsteemis https://toetused.kul.ee/

Kui sul on toetuse teemadel küsimusi, kirjuta aadressil kriisitoetus@hm.ee

Taotluse esitamine

Infosüsteemi kasutusjuhendi leiab SIIT. Taotluse esitamise õigus on e-äriregistri andmetel ettevõtte esindusõigust omaval isikul.

Kui taotluse esitab esindusõigust omav isik, tuleb valida väli „Registreeri kohe ettevõtte kontole“. Sisesta äriregistrikood ja vajuta „Otsi ettevõte“ (juhendis alates lk 17)

  • Vajadusel võib ettevõtte esindusõigust omav isik volitada taotluse esitamise õigust edasi nimetades isik ja isiku andmed Toetuste Menetlemise Infosüsteemis. Kui soovite muuta isikut, tuleb vajutada linki „Seo isik“. (juhendis lk20).
  • Kui volitatud isikul on infosüsteemis kasutajakonto olemas, tekib talle seos kõnealuse ettevõttega. Kui volitatud isikul ei ole volitamise hetkel kontot infosüsteemis, peab volitatud isik registreerima ennast keskkonna kasutajaks. Seejärel tekib isikul seos esindatava asutusega ja õigus taotlust esitada.

Kui isik on tuvastatud ja õigused infosüsteemis taotluse esitamiseks ettevõtte nimel olemas, valida vasakust menüüst: Taotlusvoorud –> HTM erahariduse ja huvitegevuse Kriisitoetus –> Koosta taotlus –> Vali vorm –> Eriolukorra taotluse üldvorm –> Koosta taotlus. Seejärel on võimalik hakata taotlust menetlema. Kõik tärniga väljad on kohustuslikud. Kui süsteemis esineb tõrkeid, tuleb vajutada „Värskenda lehte“  (vasakul üleval asuv ringikujuline ikoon).