Heategevuspäeval koguti Ukraina põgenike abistamiseks pea 5000 eurot

26. aprill 2022
Heategevuspäev Viimsis

Pühapäeval, 24. aprillil toimunud heategevuspäeval „Aeg olla koos“ koguti Viimsis elavate Ukraina sõjapõgenike abistamiseks pea 5000 eurot.

Endisel Haabneeme staadionil toimunud üritusel pakuti vallavalituse töötajate ja volikogu liikmete ning kohalike ukrainlaste tehtud maitsvaid pühaderoogasid ning üles astusid mitmed esinejad. Kokku külastas heategevusüritust paarsada inimest.

Ürituse idee autori, abivallavanema Nikolai Bentsleri sõnul täitis üritus oma eesmärki.
„Selle ürituse sügavam sisu ja mõte on algusest peale olnud see, et me näitaksime üles ühtsust ja toetust ukrainlastele. Mul oli siiralt hea meel näha, kuidas meie kogukonnaliikmed on siia jõudnud ukrainlased omaks võtnud. Seda ühtsust tasub hoida ja väärtustada. Tänan kõiki, kes selle üritusele korralduse poolelt abiks olid ja loomulikult kõiki neid, kes pühapäeval veidi tuulisemat ilma trotsides oma tee endisele Haabneeme staadionile leidsid. Aitäh teile, see liigutas siinseid ukrainlasi väga,“ ütles Bentsler. Vallavalitsus tänab omalt poolt vabatahtlikke ja kogukonnaliikmeid ürituse korraldamisesse panustamise eest.

Kokku koguti annetustena neli tundi väldanud üritusel pea 5000 eurot. MTÜ Viimsi Vabatahtlikud eestvedaja Siiri Visnapuu sõnul kasutatakse kogutud annetusi Viimsisse jõudnud ukrainlaste abistamiseks. „Oleme loonud Facebooki lehekülje Viimsi Vabatahtlikud ja selle kaudu hakkame koostöös vallavalitsuse sotsiaalosakonnaga andma teada, kuidas kogutud raha kasutame,“ selgitas Visnapuu. Ühtlasi avaldas Siiri Visnapuu tänu kõigile, kes korraldamisele kaasa aitasid ja päeva külastasid. Viimsi Vabatahtlikud MTÜ pangakontole EE152200221065429191 on jätkuvalt oodatud annetused.

Kui soovid ise ka Viimsi vabatahtlike tegemistes kaasa lüüa, registreeri enda soov SIIN.

Vaata uudislugu Viimsi heategevuspäevast Eesti Rahvusringhäälingu portaalist. Galerii leiad Viimsi valla Facebookist

Heiko Leesment
avalike suhete osakond