JUHTKIRI: Vaadates tagasi lõppevale aastale

17. dets 2024
Visiooonipäev

2024. aasta on saamas ajalooks, aga sellest on maha jäämas nii mõndagi, millel on viimsilaste eluolule mõju ka aastate pärast. Järgnevalt on kirjeldatud mõningaid meeldejäävamaid sündmusi ja tegemisi käesolevast aastast ning jäägu lugejate otsustada, mida sellest just kõige olulisemaks pidada.

31. jaanuaril toimunud noortevaldkonna tunnustuskonkursil "Noorte Heaks Tänu” kuulutati kategoorias „Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkujad“ laureaatideks Viimsi muusikakool, kunstikool ja teaduskool. Esile tõsteti koolide omavahelist koostööd ja kogukonnale suunatud üritusi. Võime tõdeda, et Viimsi Artiumi rajamisel tehtud investeering on ennast igati õigustanud.

Veebruari alguses valmis PISA 2022 koolide tagasiside. Uuringus osalenud Viimsi ja Haabneeme koolid ületasid oma tulemustega maakonna, Eesti ja OECD keskmisi tulemusi. See näitab, et Viimsis õpetavad head õpetajad ja siinsed õpilased saavad konkurentsivõimelise hariduse.

13. aprillil Viimsi gümnaasiumis toimunud visioonipäeval osales ligi 200 viimsilast, kes arutlesid uue üldplaneeringuga seotud teemadel. Uue üldplaneeringu koostamine on kogu aasta jooksul olnud üks olulisemaid ja suuremamahulisi töid vallas.

2024. aasta oli ettevõtlusaasta, mis pani aluse mitmele uuele traditsioonile. Kindlasti toimuvad ka edaspidi nii ettevõtlusmess kui ka ettevõtete tunnustamisüritus.

Algas ka mitmete oluliste objektide, näiteks jalgpalli- ja kergejõustikuhalli, Pärnamäe lasteaia ja Randvere noortekeskuse ehitamine. Nende valmimisel paranevad tunduvalt meie inimeste sportimisvõimalused, lisandub uusi lasteaiakohti ja leeveneb ruumipuudus Randveres.

Viimsi valla 105. aastapäeva puhul etendus muusikaline lavastus „Tuulte vallas“. See oli väärikas tagasivaade meie omavalitsuse aja- ja kujunemisloole ning valla sünnipäeva tähistamine kultuurisündmusega on idee, mis väärib kordamist ka järgmistel aastatel.

31. mail avati Haabneemes Karulaugu terviseraja pikendus ehk raja neljas etapp. Nüüd saab mööda terviserada kõndida, joosta või talvel suusatada mõisapargist Vimka mäeni.

Regionaal- ja põllumajandusministeerium hindas omavalitsuste teenustasemeid ja tunnustas Viimsi valda lapsesõbralikkuse kategoorias. Me näitasime silmapaistvaid tulemusi alushariduse, põhihariduse, noorsootöö ja laste heaolu valdkondades.

1. augustil tähistas 300. sünnipäeva Keri tuletorn. Selle müür sai riigi poolt enne tähtpäeva restaureeritud ja üks osa Eesti rikkalikust ajaloopärandist seeläbi päästetud.

Tallinna tehnikaülikool on käesoleva aasta jooksul teinud katseid, mille tulemusel sünnib Eesti esimene süsinikuneutraalne asfaltsegu. Osa bituumenist asendatakse selles kohalikust puidutoormest toodetud ligniiniga. Tegemist on Viimsi valla poolt ellukutsutud projektiga, mille lõpptulemusena rajatakse järgmisel aastal Randvere teele katselõik. Projekti kaasrahastaja on Euroopa Liit.

Augustis eraldas Riigi Tugiteenuste Keskus Tammede pargi rajamiseks ligikaudu miljon eurot. Lõpptulemusena valmib innovaatiline õppe- ja puhkeala, mis pakub erinevaid võimalusi vaba aja veetmiseks ja ka õppimiseks.

Novembris algatas vallavolikogu Viimsi keskuse detailplaneeringu. Valla olulisele tuiksoonele kavandatakse võimalused edendada ettevõtlust, laiendada teenusmajandust ja luua vaba aja veetmise võimalusi. Kogukonna kaasamiseks avaliku ruumi kujundamisel korraldatakse ideekorje.

Eeltoodust ja veel paljust muust saate põhjalikumalt lugeda Viimsi Teataja järgmistest numbritest.

Heameel on teada anda, et 2025. aasta saab Viimsis olema sotsiaalse heaolu aasta. Märkamine ja hoolimine on olulised kogu aeg, aga järgmisel aastal pöörame valdkonnale tavalisest veelgi suuremat tähelepanu.

Heade aastalõpusoovidega
Illar Lemetti
vallavanem

Foto: Timo Müürsepp