Maakonnaliinide bussides muutub liikumisskeem

18. mai 2021
Pildil bussi sisenemise ja väljumise visuaal

Alates 24.05.2021 muudab Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus oma haldusalas avalike liinide bussidesse sisenemise ja väljumise liikumiskorraldust, eesmärgiga pakkuda sõitjatele mugavamat liikumist bussis ja kiiremaid ühendusi sihtpunktidega.

Muudatus kehtib bussides, millel on vähemalt kaks sõitjate teenindusust ja puudutab Viimsi valla maakonnaliinibusse number 114, 115 ja 174.

  • Bussi sisenetakse esimesest uksest, kus asub kassaseade, et registreerida oma olemasolev sõiduõigus või soetada pilet selle puudumise korral.
  • Sõiduõiguse olemasolul tuleb liikuda edasi ning leida endale sõidu ajaks istekoht ning kinnitada turvavöö.
  • Juhi kabiini kõrval oleva ala kuni ukseni tuleb jätta vabaks, seistes esimesest istmereast tagapool. Nii tagatakse bussijuhile vaba vaateväli.
  • Bussist väljumise soovist tuleb anda märku, vajutades STOP nuppu ning liikuda peatuse lähenedes tagumise ukse juurde.
  • Tagumine uks on mõeldud vaid bussist väljumiseks v.a juhul, kui siseneda soovib liikumisabivahendiga sõitja (näiteks: ratastool, rulaator, lapsevanker), sealjuures tuleb sõiduõigus registreerida.

Liikumiskorralduse mõistmise lihtsustamiseks paigaldatakse alates 13. maist järk-järgult bussidesse juhiskleebised, seejärel muutub uus liikumisskeem kohustuslikuks.

Bussides-liikumis-skeem