Osale valla haldusterritooriumi üldplaneeringu kaasamissündmusel

21. nov 2023

Head ruumiotsused sünnivad teadmispõhiselt ning nende langetamiseks on oluline koguda võimalikult palju alusinformatsiooni, olgu siis koostades uuringuid või kaasates huvigruppe. Seetõttu korraldab Viimsi vald üldplaneeringu avaliku infopäev, kus tutvustame kahe olulise uuringu aluspõhimõtteid ning esitleme üldplaneeringu elektroonilist kaasamiskeskkonda, mis jääb avatuks kogu üldplaneeringu koostamise perioodiks.

Infopäev toimub kolmapäeval, 29. novembril kell 15.30 kuni 17.30 Viimsi raamatukogus. Infopäeva esimeses pooles tehakse vahekokkuvõte kahest üldplaneeringu alusuuringust.

Stratum OÜ tutvustab suve jooksul Viimsi valla jaoks ette valmistatud liikluse stateegilise tasandi modelleerimise tööriista. Tallinna liiklusmudel on kasutusel olnud juba pikka aega, aja jooksul on seda täiendatud ning siiani oli kasutusel niinimetatud Suur-Tallinna liiklusmudel, mis hõlmas ka Tabasalu, Keila, Saue, Saku, Jüri, Saha-Loo ning Maardut. Nüüd on mudelisse lisatud ka Viimsi valla teedevõrk ning autoliikluse esmane maatriks. Uuringu raames on läbi viidud ka täiendavad liiklusloendused, mille kohaselt on Viimsi liiklusmudel kalibreeritud septembrikuusse jääva sügisese liikluse tippaja järgi.

Veiko Sepp Tartu ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskusest (RAKE) räägib Viimsi valla ruumilise arengu võimalustest ja vajadustest algatatud üleriigilise planeeringu ning koostatava valla üldplaneeringu kontekstis. Milline ruum toetab elanike igapäevaelu praktikaid? Millised on elanike ootused elukeskkonnale? Milliseid piire seab ruumilisele arengule valla võimekus erinevaid võrgustike ülal pidada ja arendada? Ettekandes arutletakse ka Viimsi valla territoriaalse arengu alternatiivsete stsenaariumite üle.

Infopäeva teises pooles esitleme üldplaneeringu kaasamiskeskkonda, mille vahendusel saab ajakohast informatsiooni üldplaneeringu menetluse kohta, võib tutvuda üldplaneeringut puudutavate dokumentide ja kaartidega ning teha omapoolseid ettepanekuid üldplaneeringu koostamiseks. Kaasamiskeskkond on üldplaneeringu inforuum, mille sisu täieneb pidevalt, et soovijail oleks igal ajahetkel värskeim ülevaade üldplaneeringu koostamise protsessist ning planeeringu ruumilisest lahenduse hetkeseisust.

Endrik Mänd
peaarhitekt