Plaanitavate kaitsealade eelnõu jõuab avalikule väljapanekule

5. okt 2023

Viimsi valla kaks uut plaanitavat kaitseala on jõudnud kaitse alla võtmise määruse eelnõu avaliku väljapaneku etappi.

21. oktoobril 2022. aastal ilmus Viimsi Teatajas artikkel, et vald plaanib luua kaks uut kaitseala. Jutt käis Kelvingi külast idasse jääva metsamaastiku ja Krillimäe maastikukaitseala (MKA) ning Leppneeme-Tammneeme MKA-de vahele jääva metsamaastiku kaitse alla võtmisest. Kaitsealade loomise menetlejaks määrati Viimsi vallavalitsus. Nüüd oleme jõudnud etappi, kus tulemus on juba käega katsutav. Nimelt on uutele loodavatele kaitsealadele valminud kaitse-eeskirjad ja kaitse-eeskirjade seletuskirjad. Nagu ikka, peab igal lapsel ka nimi olema ja nendeks saavad Kelvingi MKA ning Viimsi keskosa MKA.

Menetlus on nüüd jõudnud punkti, kus igaühel on võimalus kaitsealade loomise osas tagasisidet anda. Nimelt on alade kaitse alla võtmise määruse eelnõud (kaitse-eeskiri ja seletuskiri) avalikult kõigile tutvumiseks välja pandud. Nendega saab tutvuda Viimsi raamatukogus (Randvere tee 9, Haabneeme alevik) või Viimsi vallavalituse (Nelgi tee 1, Viimsi alevik) infolauas perioodil 6.–30. oktoober. Selles ajavahemikus saab Viimsi vallavalitsusele saata kaitse alla võtmise kohta saata kirjalikult ettepanekuid ja vastuväiteid e-posti aadressile maris.markus@viimsivv.ee. Igale tagasisideandjale vastatakse kirjalikult enne eelnõu avalikku arutelu. Eelnõu avalik arutelu laiab aset 13. novembril kell 16 Viimsi raamatukogu 2. korruse saalis. Pärast seda liigub eelnõu Viimsi vallavalitsuse, Viimsi vallavalikogu keskkonna- ja heakorrakomisjoni ning lõpuks Viimsi vallavolikogu töölauale. Kui vallavolikogu määruse aasta lõpuosas kinnitab, siis ongi Viimsi vald kahe maastikukaitseala võrra rikkam.

Määruste eelnõud kodulehel: https://www.viimsivald.ee/teenused/keskkond/rohealad-ja-looduskaitse

Maris Markus
keskkonnaosakonna vanemspetsialist