Randvere kooli probleeme lahendatakse lähtuvalt tegevuskavast
Randvere kooli 7. klasside lapsevanemate poolt tõstatatud probleemide lahendamisega tegelevad vastavalt kokkuleppele kõik osapooled.
Koolisisese juhtimisküsimuste ja kaasamise parandamiseks on loodud laiendatud juhtkond, kes käib regulaarselt koos ning kelle töö fookuses on sisemise töökultuuri parandamine. Laiendatud juhtkonna koosseisu kuuluvad erinevate valdkondade juhid, teiste hulgas ka uus õppejuht ja juhtkonna tegevuse efektiivsust monitoorib vallavalitsuse haridusosakond.
Kooli tulevikuvisioonides ühise keele leidmiseks on alustatud kooli uue arengukava loomisega aastateks 2025 kuni 2030. Uue arengukava koostamise protsess on pikk ja põhjalik, keskendutakse õppijate vajaduste väljaselgitamisele kaasates lapsevanemad, personal ja koolipidaja. Arengukava fookuses on õppijatele vajalikud tuleviku oskused, millele pannakse alus põhikoolis.
Professionaalsete, kvalifikatsiooniga töötajate leidmiseks on kavas välja töötada asutuse väärtuspakkumine ning atraktiivsesse töötajate otsingu väljatöötamisse panustab ka vallavalitsuse personaliosakond.
Oma tööd taasalustas aprilli algusest ka nõukoda, mis aitab töötajaid paremini kaasata koolitööd puudutavatesse otsustesse. Lisaks sellele on sisemiselt plaanis teha tööd senisest veelgi tugevama meeskonnatunde loomiseks. Selleks on plaanis läbi viia meeskondlikke supervisioone.
Haridusosakonna juhataja Maiu Plumeri sõnul saab olema suurim ja olulisim samm sisemise rahulolu parandamisel laiapõhjaline töötajate ja lapsevanemate rahuloluküsitlus.
„Praeguse seisuga on meil teenusepakkujaga kokku lepitud, et küsitluse tulemused saavad valmis 15. juuniks. Meil on vaja märksa laiemalt kaardistada vanemate hoiakuid võrreldes nende probleemidega, mis meile on hetkel teada. Mida selgem on meil arenguküsimuste ja probleemide kirjeldus ning ulatus, seda lihtsam on meil vastu võtta otsuseid nende lahendamiseks,“ ütles Plumer.
Lisaks sellele on vallavalitsus algatanud Randvere Kooli juhtimise analüüsiks teenistusliku järelevalve, mille eesmärgiks on saada laiapõhjaline ülevaade haridusasutuse personali- ja õppeprotsesside juhtimise üle. Järelevalve eesmärk on koguda faktilised teadmised sellest, kuidas kooli õppe- ja kasvatustöö efektiivsus ning õiguspärasus on tagatud ning milline on olnud personalitöö. Järelevalve algatamise aluseks on 1. märtsil 2023 Viimsi vallavalitsusele Randvere kooli 7. klassi lapsevanemate esindajate saadetud kiri. Lapsevanemad kirjeldasid põhjalikult probleeme kooli töös ja juhtimises. Vallavalitsus palus peale pöördumist kooli hoolekogul kujundada tõstatatud teemades oma seisukoht. Hoolekogu seisukoht oli, et kõik probleemid ja kitsaskohad tuleb põhjalikult kaardistada ning nende lahendamiseks tuleb koostada põhjalik tegevuskava. Vallavalitsuselt oodatakse täiendavat tuge kooli arengu suunamisel ja koolijuhi toetamisel.
Teenistusliku järelevalve komisjoni kuuluvad vallavalitsusest haridusosakonna juhataja Maiu Plumer, üldhariduse vanemspetsialist Aet Tampuu, personaliosakonna juhataja Tiina Raun, jurist Aslan Liivak, sisekontrolör Marek Bendi ja Püünsi kooli direktori kohusetäitja Kersti Vana. Töörühm on juba tööd alustanud ja peab oma tegevuste tulemusel valmiva õiendi esitama vallavalitsusele 15. juuniks 2023.
Heiko Leesment
avalike suhete osakond
Loe lisaks:
Randvere koolis alustati teenistuslikku järelevalvet (6.04.2023)
Randvere kooli vanemate tõstatatud küsimustele otsitakse lahendusi (28.03.2023)
Vallavalitsus ootab Randvere kooli hoolekogu hinnangut lapsevanemate pöördumisele (3.03.2023)