Tähistame 45 aastat huviharidust Viimsis

7. okt 2022
kontsert

Sellel sügisel tähistavad Viimsi muusikakool ja Viimsi kunstikool oma 45. sünnipäeva mitmete kontsertide ja näitustega. Koolide õpilaste, õpetajate ja vilistlaste esituses saab kuulda palju head muusikat ning näha suurepäraseid kunstitöid. Muusikakooli kontsertidel astuvad lavale nii üksikud esinejad, ansamblid aga ka orkestrid.

Viimsi muusikakooli 45. sünnipäeva esimene kontsert leiab aset juba 9. oktoobri Viimsi kultuuri- ja hariduskeskuses Artium. Üheskoos muusikakooliga tähistab oma sünnipäeva alati nooruslik ja särav akordionist, õpetaja, arranžeerija, helilooja Henn Rebane. Lisaks astuvad lavale: Lauri Saatpalu, Toomas Vanem, Raul Vaigla, Tiit Saluveer, Neeme Ots, ETV Lastekoor (dirigent Silja Uhs) ja Viimsi muusikakooli õpilased. Pileti müügis Piletilevis ja kohapeal.

6. oktoobril avati Viimsi kunstikooli näitus  "Prangli plenäär" (vabaõhumaal) kunstikooli 1. korruse galeriis, mis jääb avatuks kuni 3. novembrini. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta.  Plenäär ehk maalimine vabas õhus on üks Viimsi kunstikooli suvistest traditsioonidest. 

Näitusel eksponeerivad oma Prangli saarel valminud töid kunstikooli õpilased Amanda Johanna Sulg, Elsa ja Marta Taurin, Kerttu-Liis Ojandu, Paula Silvia Cakstina, Nele Lainevool, Mirjam Metsaots, Kataleena Pappel, Teresa Sirp, Eldar Karin, Solveig Swea Kratt, Iiris Voog, Jade Toiger, Kenneth Johannes ja Lakendra Kivisaar. Juhendajana olid saarel kaasas kunstnikud Eda Kommitz ja Anne Soop-Tohver.

Kunstnik Eda Kommitz kirjeldab toimunud praktikat järgnevalt: “Veetsime võimalikult palju aega õues joonistades, maalides ja tutvudes kohalike oludega. Meie fookuses oli jäädvustada Prangli mitmekesist loodust. Lähedasteks motiivideks said taimed, puud, rannad, kanakasvatus, looduslik maagaasi leiukoht ja kirik koos surnuaiaga. Töövahenditena kasutasime kergeid kaasaskantavaid materjale nagu akvarellid, guaššvärvid, süsi, grafiit, sangviin ja tušš. Võrreldes kunstniku stuudios toimuva tööga, toob vabaõhumaal loojale uued väljakutsed. Kunstnikul tuleb suhestuda ümbritsevate loodusjõududega ja uurida tähelepanelikult valgust ja varju. Looduses on kõik uus ja teisiti ning suure roheluse organiseerimine vajab harjutamist. Sellepärast on suvepraktika hariv ja vältimatu osa õppetööst.”

Allikas: Viimsi kunstikool ja Viimsi muusikakool