Uued kergliikurite parkimisreeglid – mida tuleb teada?
Alates 9. juulist 2024 hakkasid kehtima liiklusseaduse sätted, mis reguleerivad kergliikurite, sealhulgas elektritõukerataste parkimist.
Muudatused tulid vajadusest lahendada kergliikurite valesti parkimisest tekkinud probleeme, eriti kergliiklusteedel. Selle eesmärk on tagada turvaline ja sujuv liiklemine kõigile.
Kergliikurite parkimise põhireeglid
- Jalakäijatele peab jääma vähemalt 1,5 meetri laiune vaba ala. Kergliikureid võib parkida kõnniteel ning jalgratta- ja jalgteel, kuid tuleb alati tagada, et jalakäijad, jalgratturid ja teised liiklejad saaksid ohutult mööduda.
- Parkimine peab toimuma kergliiklusteede ääres maksimaalselt 0,2 meetri kaugusel tee äärest. Kergliikur tuleb paigutada rööpselt tee äärega, vältides teiste liiklejate segamist.
- Eelistada tuleb spetsiaalseid parkimisalasid. Kui sinu läheduses on kergliikurite jaoks ette nähtud parkimisala, kasuta seda – nii jätad teistele kergliiklustee kasutajatele rohkem ruumi. Viimsi vallas on 14 sellist ala, mida saab mugavalt kasutada.
Trahvid valesti parkimise eest
Sarnaselt autodele on ka kergliikurite valesti parkimine keelatud ja võib kaasa tuua väärteo menetluse. Kui kergliikur on pargitud viisil, mis ohustab teisi liiklejaid või takistab oluliselt liiklust, võib määrata rahatrahvi kuni 200 eurot.
Miks on oluline järgida reegleid?
Korralikult parkides tagame nii enda kui ka teiste turvalise ja mugava liikumiskeskkonna. Järgides reegleid, aitad hoida kergliiklusteed ohutud kõigile.
Rait Parve
transpordi vanemspetsialist