Väärikate ülikooli fookuses on vaimne ning füüsiline tervis

5. okt 2023

Tartu ülikooli juhitud väärikate ülikooli programmid toimuvad kokku 15 piirkonnas üle Eesti ning uus õppeaasta Viimsis alustab juba 19. oktoobril Kaarel Zilmeri loenguga "Liikumine kui arukas tegevus".

Kaarel Zilmer on TLÜ teenekas lektor, liikumisõpetaja alates aastast 1964.

Traditsiooniliselt toimuvad kõigis piirkondades kord kuus auditoorsed loenguprogrammid. Viimsi väärikate ülikooli 2023/24 õppeaasta loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Viimsi Artiumis kell 13–14.30.

Selle sügise loengud toimuvad:

• 19. oktoobril Viimsi Artiumi suures saalis,
  • 16. novembril Viimsi Artiumi kammersaalis,
  • 14. detsembril Viimsi Artiumi kammersaalis.

Täpsem info loengute teemade ja esinejate kohta avaldatakse hiljemalt kaks nädalat enne toimumiskuupäeva. Käesoleva aasta liikumisaasta puhul on vallavalitsuse kultuuriosakond planeerinud iga sügissemestri 1,5-tunnise loengu keskele 15-minutilise liikumispausi, kus kogenud tervisejuht näitab ette harjutusi, mida on võimalik absoluutselt kõigil ilma ettevalmistuseta teha.

Registreerimine loengutesse on juba avatud kodulehel ut.ee/et/sisu/vaarikate-ulikool-viimsi-vallas. Lisainfot saab e-posti teel kadri.sild@viimsivv.ee või telefonil 602 8880.

Lisaks saavad kõik Viimsi väärikate ülikooli õppurid võtta osa üle-eestilisest veebiseminaride programmist. Loengud toimuvad üks kord kuus reedeti algusega kell 15.15 Zoomi vahendusel.

• 13. oktoobril – „Kuidas luua avalikus suhtluses dialoogi? Vanema põlvkonna roll hea suhtluskultuuri loomisel“, Halliki Harro-Loit, TÜ ajakirjanduse professor
  • 20. oktoobril – „Identiteedist ja kultuuride erinevustest“, Aune Valk, TÜ õppeprorektor
  • 24. novembril – „Geenidest ja kunstist“, Tõnu Esko, TÜ arendusprorektor

Täiendav info ja registreerimine: ut.ee/et/veebiseminarid.

Kadri Sild
projektijuht