Välinäitus viib ajarännakule läbi Naissaare oluliste paikade

24. mai 2023

25. mail avab Meremuuseum Naissaarel ning Lennusadamas välinäituse “Naissaar – Tallinna merevärav”. Näitus jääb avatuks septembri keskpaigani.

Naissaar on oma strateegiliselt tähtsa asukoha tõttu Soome lahes olnud läbi ajaloo valitsejate ja kindralite teravdatud tähelepanu all. Sealt võib leida väga erinevate ajastute militaarehitisi, kuid saarel on ka rikas ja mitmekesine, sealhulgas rannarootsi kultuuripärand.

Naissaarel Lõunakülas, Taani Kuninga aias, Patarei 10A juures ning sadamas ja mandril Lennusadamas paiknev näitus tutvustab saare põnevat ja traagilist ajalugu ning tulevikuvisiooni – muuseum-külastuskeskuse rajamist. Meremuuseumi kavandatav muuseumikeskus Nargen Nord rajatakse endise Peeter Suure merekindluse Patareisse nr 10A saare põhjarannikul ja taastatakse ka sadamast patarei juurde viiv kitsarööpmeline raudtee.

Näituse ajaloolise sisu on koostanud Riho Paramonov.

Jaano Martin Ots
Eesti Meremuuseumi kommunikatsioonijuht