Vallavalitsus tunnustas töötajaid tulemusliku töö eest

22. dets 2023
Kriisiõppus

2023. aasta jooksul kogunenud palgafondi jääki kasutati põhjaliku hindamise alusel vallavalitsuse töötajate tulemusliku töö tunnustamiseks.

Personaliosakonna juhataja Tiina Rauni sõnul lähtuti tulemustasu maksmisel Viimsi vallavolikogu 19.12.2022 määruses nr 21 „Viimsi vallavalitsuse palgajuhend“ § 7 toodud alustest.

„Aasta jooksul koguneb igal organisatsioonil palgafondi jääki, mille peamisteks komponentideks on täitmata ametikohtadelt ja haigusepäevade arvelt kokku hoitud raha,“ selgitas Tiina Raun, kelle sõnul on tulemustasu eesmärk tõsta oma valdkonna professionaalide motivatsiooni ja tänada neid 2023. aastal tehtud töö eest. „Iga töötaja tulemustasu suurus määramisel arvestati iga teenistuja individuaalset panust eesmärkide täitmisel. Selle aluseks on töö intensiivsus, töö kvaliteet, töö efektiivsus, operatiivne tegutsemine ootamatutes situatsioonides jne,“ selgitas personaliosakonna juhataja.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul on vallavalitsuse töötajate seas tehtud töö olelnud sel aastal tulemuslik

„Oleme olnud edukad täiendavate rahaliste vahendite toomisel valda. Erinevatest meetmetest saadud 2,5 miljoni euroga on praegu töös või algamas Randvere teele nii-öelda rohelise asfaldi lõigu rajamine, noorte tööhõive suurendamine, elanike kaasamiseks uue lahenduse väljatöötamine, ühistranspordi edendamine, vaimse tervise teenuste osutamine ja sademevett kasutavate purskkaevude väljaku rajamine.

Välja on töötatud valla uus pikaajaline arengustrateegia ja uue üldplaneeringu koostamise protsess kulgeb edukalt. Oleme asutanud kaks uut maastikukaitseala. Kogukonnalt on head tagasisidet saanud visioonipäeva ja ettevõtluspäeva korraldamine. Kogu aasta vedas vallavalitsus eest liikumisaastat, mille eesmärk oli saada viimsilasi rohkem liikuma ja suunata neid tervislikuma elu suunas.

Muudest olulisematest selle aasta tegevustest ja sündmustest väärivad nimetamist Randvere kooli ujula ja juurdeehitus väikeklassidele, Laiaküla spordipark ja Prangli laululava juurdeehitus; renoveeritud Viimsi kooli ujula; ettevalmistused jalgpallihalli rajamiseks, edukalt korraldatud hooldereform, koduteenuste arendamine ja ettevalmistused erivajadustega inimeste keskuse loomiseks.

Märkimata ei saa jätta järjepidavat tööd elanikkonnakaitse suunal ja edukat tööd CREVEXi suurõppuseks valmistumise ja osalemisel. Täpsema ülevaate tehtust leiate Viimsi Teataja järgmise aasta esimesest numbrist,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Tulemustasu maksmisel ja selle suuruse määramisel arvestati vahetute juhtide ettepanekuid ja tasud jäid vahemikku 575 eurost kuni 3575 euroni.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond