Vallavalitsus võimaldab sõjapõgenikele tasuta bussisõitu

10. märts 2022
Pildil Hansabuss

Viimsi Vallavalitsuse 9. märtsi 2022 istungil vastu võetud otsus võimaldab valda jõudnud sõjapõgenikel tasuta ühistransporti kasutada. Sõjapõgenike tasuta sõiduõigust tõendab neile antud ühiskaart.

Lisaks eraldati vallavalitsuse otsusega 5000 eurot vallale abipalve esitanud MTÜle Toeta Ukrainat, kes kasutab saadud raha Ukraina abistamiseks. Eraldatud summa on osa 28. veebruaril reservfondist eraldatud Ukraina riigi ja kodanike abistamiseks mõeldud 100 000 eurost. Viimsi valda on 9. märtsi seisuga jõudnud juba 27 sõjapõgenikku.

Viimsi vallavanem Illar Lemetti sõnul on meie esmane prioriteet teha siia saabuvate Ukraina sõjapõgenike elu võimalikult lihtsaks. „Need inimesed on käinud läbi väga tõsised katsumused ja selleks, et neil oleks Viimsi vallas võimalik kiirelt ja mugavalt oma asju korraldada, peame oluliseks tasuta transpordivõimaluse loomist. See on meie üleriigiline prioriteet, et me teeksime kõik endast oleneva sõjapõgenike abistamiseks.“