Vallavolikogu uuendas valla äriühingute põhikirjasid

18. jaan 2024
Viimsi vesi

16. jaanuari vallavolikogu istungil võeti vastu AS Viimsi Vesi ja OÜ Viimsi Haldus uuendatud põhikirjad.

Viimsi vald on nii AS Viimsi Vesi aktsiate kui ka OÜ Viimsi Haldus osakute ainuomanik. Mõlema äriühingu senised põhikirjad kinnitati 2016. aastal.

Abivallavanem Alar Miku sõnul on volikogus kinnitatud uute põhikirjade eesmärgiks tagada valla äriühingute tõhusam toimimine.

„Osa- ja aktsiakapitalide piirmäärade suurendamine aitab parandada vallale kuuluvate ettevõtete finantsvõimekust. See omakorda annab suurema paindlikkuse laienemiseks ning uute projektide algatamiseks, mis võimaldab mõlemal ettevõttel saavutada pikaajalisi eesmärke ning viia ellu valla arengu seisukohalt olulisi investeeringuid. Ühe olulise uuendusena nähti mõlema äriühingu puhul ette omaniku ootuse regulatsiooni, millest äriühingute tegevus peab lähtuma,“ selgitas abivallavanem Mik.

Omaniku ootus on dokument, millega määratakse äriühingule lähitulevikuks arengusuunad, ootused tegevusele, valdkondadele, igapäevatööle, määratakse eesmärgid ja mõõdikud. "Seeläbi muutub valla äriühingute tegevus senisest tulemuslikumaks, läbipaistvamaks ja kogukonnal on võimalik jälgida ka eesmärkide täitmist," ütles abivallavanem.

Olulisemad muudatused:

• AS Viimsi Vesi uueks miinimumaktsiakapitaliks on 1 200 000 (varem 375 000) ja maksimumkapitaliks 4 800 000 (varem 1 500 000) eurot. Aktsia nimiväärtuseks määrati 1000 eurot (varem 63,90 eurot).
  • OÜ Viimsi Haldus uueks miinimumkapitaliks on 6 000 000 eurot (varem 1 538 794) ja maksimumkapitaliks 24 000 000 eurot (varem 6 155 176).
  • Mõlema ettevõtte juhatuse volitusi pikendati seniselt kolmelt aastalt viiele.
  • Kummalgi äriühingul vähendati juhatuse koosseisu ühe liikmeni.
  • Täpsustati äriettevõtete juhatuse tasustamise põhimõtteid, nõukogu koosseisu muutuste ja tasu suuruste avalikustamise põhimõtteid.
  • Uus põhikiri sõnastab selgemalt äriettevõtete tegevuse lähtumise omaniku ootustest, millised võtab vastu üldkoosolek (vallavalitsus).

Heiko Leesment
avalike suhete osakond