Viimsi Artium avab uksed

19. aug 2022
Artium

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium alustab 19. augustil täiemahulist tegevust ja avaneb kõigile külastajatele. Avakuu programm pakub publikule elamusi nii muusika, etendus- kui ka visuaalkunsti valdkonnas. 1. septembrist alustavad majas esimest kooliaastat munitsipaalhuvikoolid.

Viimsi Artium ehitati aastatel 2020-2022. Majas on juba toimunud erinevaid sündmusi, sh tänuüritus ja huvikoolide avatud uste päev, kuid laiemale üldsusele avaneb hoone 19. augustil algava avakuu programmiga. See pakub publikule elamusi nii muusika, etendus- kui ka visuaalkunsti valdkonnas. Programmist leiab nii Eesti tippkultuuri kui ka rahvusvahelist kultuuri ja vaatama-kuulama on oodatud kõik Eesti elanikud. 1. septembril aga alustavad uut kooliaastat nii Viimsi Kunsti- ja Muusikakool kui ka alles sel aastal asutatud Teaduskool.

„Oleme koalitsioonilepingus kokku leppinud, et arendame Artiumist kogukonnakeskuse, kus leiavad rakendust ja huvipakkuvaid kultuurielamusi kõik Viimsi valla elanikud. Võimaldame Artiumi baasil elukestvat õpet ja huvikursusi, sh hakkavad siin toimuma Väärikate Ülikooli loengud. Samuti arendame Artiumi baasil välja loomemajanduse valdkonna ettevõtlusinkubaatori ja kujundame piirkonnast rahvusvaheliselt tuntud loomemajanduskeskuse,“ ütles Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Viimsi Artiumis kujuneb valla kultuuri ja huvihariduse süda. Kaasaegne ja mitmete võimalustega sise- ja väliskeskkond võimaldab Artiumis korraldada nii klassikalisi kultuurisündmusi kui ka uuenduslikke festivale. „Lisaks avakuu kultuuriprogrammile toimub 3. septembril Artiumi sise- ja välialal traditsiooniline valla poolt korraldatav Viimsi Teabepäev. Sama päeva õhtul toimub aga esmakordselt korraldatav Viimsi Tänavakunsti Festival. Üritus on mõeldud peredele ja igaüks leiab sealt endale midagi põnevat,“ sõnas abivallavanem Nikolai Bentsler.

Viimsi Artiumi programmiga saab tutvuda siin: www.viimsiartium.ee

Jane Saks
avalike suhete osakond