Viimsi bussiliinidel katsetatakse elektribussi

5. veebr 2024

AS Hansabuss katsetab 5. veebruarist kuni 12. veebruarini Viimsi valla siseliinidel Scania Fencer elektribussi.

Nädala jooksul toimuvad liinisõidud võimaldavad vedajal hinnata elektribusside toimivust talvistes ilmastikutingimustes, sobivust meie teedele ning linnalähedase liinivõrgu teenindamiseks. Bussi tootjapoolne elektritarve on 0,75–1,5 kWh kilomeetri kohta.

Elektribussi võib kohata liinidel V1, V2, V3, V4, V4A, V5, V6, V7, V8 ja V9. 12,5 meetri pikkuses bussis on 35 istekohta ning lisaks kaks klappistet. Kuna elektribuss ei ole varustatud validaatoritega, siis nendes bussides sõitude registreerimist testperioodil ei toimu.

Viimsi vald on avatud proovima võimalikke uusi tehnoloogiaid ühistranspordi arendamisel ja lahenduste katsetamisel. „Uute tehnoloogiate katsetamine annab nii vedajale kui ka vallale vajaliku teadmistepagasi ning praktilise kogemuse, et tulevikus uusi lahendusi hankida,“ tõi välja valdkonna abivallavanem Alar Mik.

Varasemalt on vallaliinidel testitud vesinikubussi, mis toimis kenasti ja oli seda kasutanud bussijuhi hinnangul väga täpne ja vahetu reageerimisega, sujuv.

Imre Saar
kommunaalteenistuse juhataja