Viimsi huvikoolid on aasta huvihariduse pakkuja nominendid

10. jaan 2024
Muusikakool

Viimsi muusikakool, Viimsi kunstikool ja Viimsi teaduskool on nomineeritud möödunud aasta Eesti parimate huvihariduse pakkujatena. See kas Viimsi huvikoolid võidavad väärika tiitli, selgub  pidulikul tänugalal 31. jaanuaril.

Haridus- ja teadusministeerium koostöös Haridus- ja noorteametiga tunnustab igal aastal üleriigiliselt noortevaldkonna silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone, kes on panustanud noortevaldkonda, algatanud uusi tegevusi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel ja/või rahvusvahelisel tasandil. Tänavused tunnustused antakse üle noortevaldkonna pidulikul galal „Noorte Heaks Tänu“, mis toimub 31. jaanuar 2024. Sündmuse otseülekannet näeb Haridus- ja Teadusministeeriumi Facebooki lehelt.

Haridusvaldkonna abivallavanem Katrin Markii sõnul on viimsilaste huvihariduse võimalused eeskujuks teistele.
„2022. aastast Viimsi Artiumis tegutsevad huvikoolid on uues inspireerivas keskkonnas leidnud hea sünergia, mis paistab Viimsist kaugemale. Huviharidus on viimsilaste seas populaarne ja selle üheks põhjuseks on see, et meil on tõesti väga heal tasemel professionaalid huvikoolides tööl. Aitäh, et teete oma tööd hingega ja loote keskkonna, mis on õpilastele arendav ning inspireeriv.“

Tänavusele tunnustuskonkursile esitati kokku 132 kandidaati, 11 erinevas kategoorias. Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkujate nominentide seas on Viimsi muusikakool, Viimsi kunstikool, Viimsi teaduskool. Neile pakub konkurentsi tüdrukutele huviharidusena tehnoloogiaõpet pakkuv HK Unicorn Squad, mis tegutseb ka Viimsis ja Rae huvialakool.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond