Viimsi huvikoolid pälvisid kõrge tunnustuse

31. jaan 2024

Täna, 31. jaanuaril toimunud noortevaldkonna tunnustuskonkursil "Noorte Heaks Tänu” kuulutati kategoorias „Aasta huvihariduse või -tegevuse pakkujad“ laureaatideks Viimsi Muusikakool, Viimsi Kunstikool ja Viimsi Teaduskool.

„Meie huvikoolidele antud tunnustus näitab, et koolid on teinud suurepärast tööd ja ka seda, et Viimsi Artiumi rajamisel tehtud investeering on ennast igati õigustanud. Tänan ja õnnitlen kõiki asjaosalisi,“ ütles Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Meie huvikoole iseloomustati tunnustusüritusel järgmiselt: 2022/2023 õppeaastal Viimsi Artiumi majas tegevust alustanud huvikoolide koostöö on olnud tihe. Lisaks paljudele ühisprojektidele, mille raames on korraldatud kontserte, näitusi ning noortele ja kogukonnale suunatud üritusi, vajab äramärkimist ka silmapaistev koostöö Viimsi Kooliga. Samuti osalevad huvikoolide esindajad aktiivselt valla noorsootöö ümarlaua koosolekutel ja räägivad kaasa nii valla kui ka laiemalt noortevaldkonna arengutes.

Haridus- ja teadusministeerium koostöös Haridus- ja noorteametiga tunnustab igal aastal üleriigiliselt noortevaldkonna silmapaistvaid inimesi ja organisatsioone, kes on panustanud noortevaldkonda, algatanud uusi tegevusi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel ja/või rahvusvahelisel tasandil. Tänavusele tunnustuskonkursile esitati kokku 132 kandidaati, 11 erinevas kategoorias.

Jane Saks
avalike suhete osakond