Viimsi õpilased loovad arvutimängu ja kirjutavad kokaraamatut

15. nov 2024
Loovtööde konkurss

Õpilaste stressi uurimine, nutitelefoni automaatselt WiFisse suunav kiip ja matemaatikat lihtsalt selgitavad animatsioonid- Viimsi esimesel õpilaste loovtööde konverentsil tutvustasid noored oma põnevaid projekte.

8. klasside õpilastele mõeldud konverents toimus 6. novembril ja see oli mõeldud õpilastele, kellel loovtöö ettevalmistamine parajasti käsil on. 
Konverentsi eesmärk oli tõsta esile silmapaistvaid loovtöid ja õpilastest autoreid ning anda neile võimalus jagada kogemusi ja oma töö tulemusi teiste õpilastega, kellel loovtöö kaitsmine on veel ees.

Viimsi koolide õpilased esinesid mitmekesiste põnevate teemadega, mis käsitlesid nii teaduslikke kui ka loomingulisi projekte, sealhulgas söödasõime ehitamist, tervise- ja enesearengut toetavad projekte, programmeerimist, kokaraamatu kirjutamist, muusika ja spordiharrastamist, raamatu ja arvutimängu loomist ning matemaatika animatsiooni tegemist.

Berit Truuts ja Sarlotte Lõvi Viimsi gümnaasiumist rääkisid oma uurimistööst, mis käsitles etteantud vastuste mõju õpilaste stressile. Selle uurimistöö eesmärk oli leevendada õpilaste stressitaset ja toetada vaimset heaolu, uurides, kas etteantud vastustega testid aitavad õpistressi maandada. Uurimistöö tulemused näitasid, et etteantud vastused vähendasid õpilaste stressi, kuigi hinnetes olulist muutust ei olnud.

Motivatsiooni- ja rahunemiskaardid
Toon ainult mõned näited õpilaste poolt valminud põnevatest loovtöödest. Viimsi kooli õpilane Carolina Gerlin Heinmets andis ülevaate oma ettekandes enda poolt loodud positiivse mina-pildi toetuseks kaartide komplektist, mis sisaldab 30 kaarti motivatsiooniliste sõnumitega ja 10 kaarti rahunemist soodustavate hingamisharjutustega. Töö valmis praktilise vahendina Viimsi kooli lastega töötavatele spetsialistidele. 

Raimond Vuks Randvere koolist sai inspiratsiooni TikTokist ning otsustas oma elu lihtsustada NFC kiipide programmeerimise kaudu. Näiteks programmeeris ta NFC kiibi oma kodu WiFi parooliga. Tema külalised saavad WiFiga ühendust tuues nutitelefoni kiibile lähedale, see loeb seade kiibilt WiFi parooli ja ühendub automaatselt võrguga. Nii lihtne ongi! 

Jonas Sebastian Nõlvak Haabneeme koolist võttis matemaatika populariseerimise ette. Õpilane lõi animatsioonid, mis selgitavad keerulisi valemeid ja reegleid lihtsas keeles. Eesmärgiks oli kasutada audiovisuaalset meetodit, et aidata õpilastel paremini mõista ja kinnistada koolitundides omandatud teadmisi. Animatsioonide praktiline kasutamine õppeprotsessis on juba positiivselt kajastunud ja praegu käivad läbirääkimised Opiquga, et võimaldada teistele koolidele ja õpetajatele nende materjalide kasutamist.

Vähese valgu tarbimise kõrvalmõjud
Kristjan Akel Püünsi koolist suure spordihuvilisena uuris valgu vajalikkust inimkehale ja vähese valgu tarbimise kõrvalmõjusid. Loovtöö valmimise käigus valmistas õpilane ise proteiinipulbri, et toetada oma spordieesmärkide saavutamist. Proteiinipulber õnnestus tal hästi, ta õppis palju uut valgu ja proteiinipulbri tüüpide kohta ning tulevikus tahab katsetada erinevate maitsetega, nagu näiteks vaniljemaitseline hernevalgupulber. 

Lisaks jagati tulevastele loovtööde kirjutajatele soovitusi enda tööde koostamiseks, nagu teema valiku tähtsus, juhendajaga koostöö olulisus, ajaplaneerimine  ja kaitsmiseks harjutamine.

Külalisesinejana rääkis enda teekonnast ja kuidas rahaliselt arukas olla Rahakratt. Tema jutu keskmes ei olnud mitte ainult rahaline tarkus, vaid ka järjepidevuse olulisus ükskõik milliste ettevõtmiste alustamisel. Oluline on mõista, miks me midagi teeme, ja teha seda, mis tõesti huvi pakub. Samuti rõhutas ta, et alati peab olema tagavara plaan. Rahakrati esinemine pakkus inspireeriva ülevaate sellest, kuidas oma elu ja tegevusi teadlikult ja eesmärgipäraselt juhtida.
Konverentsil osales üle 300 Viimsi koolide õpilase. Loodame, et sellega saab alguse uus traditsioon, millest saab kasu nii esineja kui ka kuulaja. Oleme uhked meie Viimsi noorte üle, te olete ägedad!

Polina Kossenkova
alushariduse vanemspetsialist

Foto: Maiu Blumer