Viimsi raamatukogus tutvustatakse näitusel Ukrainat ja nende vägevamaid

14. sept 2023
Näitus raamatukogus

Septembrikuu jooksul on Viimsi raamatukogus võimalik tutvuda Ukraina silmapaistvamate kultuuri, spordi ja teadusmaailma esindajatega.

Viimsi vallavalitsuse Ukraina sõjapõgenike koordinaatori Anastassia Valužina sõnul on näituse „Вiдома невiдома Україна” (eesti keeles „Nähtav nähtamatu Ukraina“) eesmärk tutvustada siinsele elanikkonnale Ukraina ühiskonna võtmeisikuid ja samas aidata Eestis elavatel noortel Ukraina sõjapõgenikel hoida sidet enda keele- ja kultuuriruumiga.

„Ootame seda näitust vaatama kõiki viimsilasi, et mõista paremini Ukrainat ja ukrainlasi. Oleme kokku pannud läbilõike nendest ukrainlastest, kes on oma valdkonnas maailma muutnud. Need on silmapaistvad inimesed kultuuris, teaduses ja spordis. Inimesed, kelle üle kogu Ukraina rahvas on uhke,“ selgitas Valužina.

Viimsist liigub näitus edasi pealinna

1. septembrist kuni 30. septembrini Viimsi raamatukogus avatud olev näitus avatakse 4. oktoobril ka Tallinna keskraamatukogu võõrkeele kirjanduse osakonnas. Tallinnas jääb näitus avatuks oktoobrikuu lõpuni.

Näitust rahastab Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni sihtasutuse projektimeede, mis on mõeldud kuni 19-aastastele Ukraina sõjapõgenikest noortele ukraina keele ja kultuuri säilitamiseks.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond