Viimsi seeniorite suvepäeval tunti rõõmu koosolemisest

9. aug 2023
foto

5. augusti keskpäeval kogunesid Lubja küla lõkkeplatsile Viimsi valla seeniorid, et osaleda juba teist korda toimuvatel Viimsi seeniorite suvepäevadel. Viimsi Pensionäride Ühendus (VPÜ) poolt korraldatud ürituse rahastus saadi Leader projektist ning oli kõigile osalejatele tasuta.

Suvepäevad algasid VPÜ lipu heiskamisega ning kohaletulnuid tervitasid Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhataja Andres Ergma, Harjumaa Pensionäride Ühenduse esimees Ago Kokser, Viimsi abivallavanem Nikolai Bentsler ja VPÜ esimees Raimo Tann. Üles oli seatud ka infoala kus Viimsi valla sotsiaal- ja tervishoiuosakond ning Viimsi hoolekandekeskus tutvustasid vanemaealistele pakutavaid teenuseid.

Nagu suvepäevadel kombeks, toimusid ka seeniorite suvepäevadel mängud. Alati populaarset saapaviskemängu viis läbi Viimsi Rannameeste Klubi Arnold Kimberi eestvedamisel. Meelelahutusprogrammi pakkus Viljandi Laste- ja Noorteteater REKY, kes tõi publiku ette lustaka loo Kunksmoorist ja Kapten Trummist. Tantsu sai keerutada nii Mait ja Miko Maltise laulude kui ka ansambli Haljas esinemise saatel.

Küll maitsesid hästi lõkketulel malmpajas valmistatud seljanka, kohapeal küpsetatud pannkoogid ja Rimi kondiitrite tehtud kringlid. Maitsva kõhutäie eest võib tänada VPÜ naisi, Annika Vaiklat ja MTÜ Lubja Külaselts. Usun, et meeleolukas suvepäev jääb osalejatele kauaks meelde. Korraldajad loodavad aga, et järgmisel aastal osaleb suvepäevadel veelgi rohkem huvilisi.

Marje Plaan
Viimsi hoolekandekeskuse koordinaator

Foto: Ruslan Dontsov