Viimsi tähistab EV103

23. Veebr 2021
Viimsi tähistab EV103

Eesti Vabariik tähistab 24. veebruaril 103. aastapäeva. Väärikaks tähistamiseks toimub 23. veebruaril kell 18 toimub Viimsis ViVa Virtuaalklubi otseülekanne ja kontsert-mõtisklus Eesti Sõjamuuseumist-Kindral Laidoneri Muuseumist, mida on võimalik jälgida valla Facebooki lehel www.facebook.com/ViimsiVald. Pranglis aga tähistatakse Eesti Vabariigi aastapäeva 24. veebruaril kell 16 toimuval üritusel Prangli rahvamajas.

Kontsertmõtisklus: “Sügavalt isiklik Eesti” raames tervitavad viimsilasi iseseisvuspäeva puhul Viimsi vallavanem, Illar Lemetti ja Kindral Laidoneri Seltsi esimees, Trivimi Velliste.  Põnevate loominguliste etteastetega astuvad üles Kristiina Ehin, Rein Rannap, Aarne Saluveer, Pearu Paulus, Silver Sepp, Viimis kooli õpilased ja Viimsi lasteaedade lapsed. 

Kutsume kõiki päikesetõusul heiskama riigilippu kodukülades ja saartel.

24. veebruaril kell 7.32  on Viimsi vallas võimalik lipuheiskamistel osaleda:

  • Miiduranna külas lipuplatsil Lahe teel kell 7.32. Lisainformatsioon: külavanem Eero Hammer (tel 505 1292).
  • Pärnamäe külas lipuplatsil Vehema tee ääres tiigi juures kell 7.32. Lisainformatsioon: külavanem Siiri Visnapuu (tel 501 2517).
  • Randvere külas külakeskuse lipuplatsil kell 17.15. Kui on oma tops kaasas, saad osa kuumast joogist. Lisainformatsioon: külavanem Priit Robas (tel 5635 0000).
  • Tammneeme külas mereäärsel ajaloolisel sadamaalal kell 7.32. Lisainformatsioon: külavanem Raivo Kaare (tel 503 4247).
  • Kelvingi külaväljakul lipuheiskamine otsustatakse nädalalõpul, täpsem informatsioon külalistis. Lisainformatsioon: külavanem Ants-Hembo Lindemann (tel 507 4143).
  • Kell 8.30 pärgade asetamine Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi juures Viimsi mõisa pargis.

Kui oma külas lipu heiskamist ei toimu, saab varahommikul minna Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus 24. veebruaril heisatakse sinimustvalge pidulikult päikesetõusul kell 7.32. Koguneda palutakse kell 7.15. Kui lipp on lehvimas pakutakse kõigile kringlit ja sooja teed ning meeleolu loob pillimees. 

Haigena püsigem kodus, hoidkem distantsi ja laulgem läbi maski!

Bert Langeler, Viljandi Muusikakooli õpetaja ja puhkpilliorkestrite dirigent, kutsub 24. veebruaril, Eesti Vabariigi 103.aastapäeval hommikul päikesetõusu ajal kell 7.32 mängima (laulma) Eesti hümni oma kodu aknast, rõdult, aiast – kust iganes! Pereliikmed, sõbrad – leppige helistik kokku ja mängige hümni ka koos ansamblina ja tervitage eesti sünnipäeva! Las kõlada igaühel oma pill ja laul!