Viimsi vald käivitab maakonnaliinidel põhineva Pargi & Reisi süsteemi

17. Mai 2020
pilt

Viimsi vald käivitab alates 20. maist Randvere tee ja Hundi tee äärses parklas (Hundi tee 31, Haabneeme, Viimsi vald) Pargi ja Reisi süsteemi, mis toimib maakonnaliinidel ja valla siseliinidel.

„Heameel on tõdeda, et Viimsi on esimene vald, kes on loonud linnaliinidega samadel alusetel toimiva, kuid eraldiseisva Pargi ja Reisi süsteemi, mis ei vaja kasutamiseks Tallinna linnaliinide busse ja on laiendatav ka teistele Harjumaa omavalitsustele,“ sõnas Viimsi valla ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja Alar Mik. „Süsteemi hakatakse testima alates emaspäevast, 18. maist, et tagada tehniline häälestatus ja töökindlus, “ lisas Mik.

Pargi ja Reisi süsteemi kasutades saab reisija mugavalt sõiduauto parkida tasuta, turvalisse parklasse ning sõita Tallinna kesklinna, kasutades selleks ühistransporti. Valla siseliinidel (liinid V1 – V9) ja Harju maakonna avalikel bussiliinidel (Viimsis liinid 114, 115 ja 174) on teenust kasutades sõit tasuta. Pargi ja Reisi parklast saab Tallinna kesklinna Harju maakonna avaliku bussiliiniga 174, mis peatub Randvere teel parkla kõrval asuvas Krillimäe peatuses. Sõiduplaane ja reisi saab planeerida kasutades selleks veebilehte www.peatus.ee.

kaart

Viimsi Pargi ja Reisi süsteemi kasutamiseks:

  1. Tasuta P&R teenuse kasutamiseks on vajalik omada isikustatud Ühiskaarti, millele on laetud tagatis 3 € (helista 1322*603*Ühiskaardi nr).
  2. Ava parklasse sisenemiseks tõkkepuu Ühiskaardiga
  3. Valideeri sõit ühistranspordis. Parkimine ja ühistransport on tasuta kui valideerid oma sõidu ühistranspordis*
  4. Väljumisel ava tõkkepuu Ühiskaardiga. Vabasta parkla enne kl 03:59 
  5. Parkimine ja tasuta sõit on bussiliinidega: Viimsi valla siseliinid (V1 – V9) ja Harju maakonna avalike bussiliinidega (114, 115, 174)

NB! Tagatisraha ei tagastata, kui P&R teenuse kasutaja ei täida juhiseid punktides 2 ja 3. Kui tekib probleem tõkkepuu avamisel, helistage 5301 5855

Pargi ja Reisi parkla valmis Viimsi vallas asuva Lubja-Randvere tee ringristmiku, jalakäijate tunneli ja parkla ehitustööde ühe osana. Ehitustöid teostas TREF NORD AS. Viimsi Pargi ja Reisi süsteemi loomisel osalesid MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus, AS Ridango ning N.W.T Solutions OÜ.