Viimsi vald tunnustas silmapaistvaid noori

8. okt 2021
Pildil on sõna kiitus

Oktoobri alguses tunnustas Viimsi vald hakkajaid noori, kes on oma tegevusega eriliselt silma paistnud.
Vastavalt Viimsi vallavolikogus kehtestatud korrale tunnustatakse 7–26-aastaseid noori, keda võib pidada teistele omavanustele eeskujuks erinevates valdkondades ja kes on aasta jooksul panustanud ühiskonna arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme.

Vallavalitsusele teeb vastavalt laekunud taotlustele tunnustamise ettepanekud noortest, noorsootöötajatest ja ametnikest moodustatud komisjon, kuhu kuuluvad noortevolikogu, õpilasesinduse, noortekeskuse ja vallavalitsuse esindajad. Taotlusi võib komisjonile esitada jooksvalt. Seekord pälvis tunnustuse kaheksa noort.

1. Annely Nõomaa

Annely on Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse erialal õppides kirjutanud bakalaureusetöö teemal „Vimka – Viimsi mäepargi külastajate rahulolu uuring“. Bakalaureusetöö on kaitstud hindele A – „suurepärane“. Tööga panustas autor kodukoha elukeskkonna arengusse tervislike eluviiside ja vaba aja valdkonnas, vastavalt õpitavale erialale.

2. Lukas Lessel

Lukas on kahe aasta jooksul saavutanud märkimisväärseid tulemusi kergejõustikus. Jätkuvalt on näha noormehe arengut. Ta on saavutanud Euroopa meistrivõistlustel 400 m tõkkejooksus U20 klassis 19. koha ja 4 x 100 m teatejooksus 7. koha. U23 EM-il olid tema tulemusteks 400 m tõkkejooksu 20. koht ja 4 x 100 m teatejooksus 11. koht. Täiskasvanute Balti meistrivõitlustelt saabus Lukas tagasi 4 x 100 m jooksu võiduga (aastatel 2019, 2021) ning Balti U20 meistrivõistlustelt on tal ette näidata 400 m tõkkejooksu 2. koht aastast 2019.

3. Risten Reintam
Risten Reintam on aktiivne gümnaasiumiõpilane, kelle suurimaks kireks on purjetamine. Ta on kümne aasta jooksul purjetanud kõikvõimalike paatidega ning saavutanud aastate jooksul mitmeid märkimisväärseid tulemusi. Käesoleval suvel võitis noormees avamerepurjetamises Eesti meistritiitli.

4. Kiira Paškov
Kiira on alles 11-aastane, aga juba saavutanud tennises märkimisväärseid  tulemusi. Augustis toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel võitis ta U12 vanuseklassis nii üksik- kui ka paarimängus meistritiitli.

5. Ron-Antero Borissov
Ron-Antero tegeleb pühendunult murdmaasuusatamisega. Hooajal 2020/2021 olid tema saavutused: M18 grupis Eesti meistrivõistlustel murdmaasuusatamises 4. koht (10 km uisk) ja 6. koht (10 km klassika). Noortesarjas TOP 5 lõpetas ta  kokkuvõttes 6. kohal. Samuti on Ron-Antero usin õppija Viimsi gümnaasiumi II astmes.

6 Markus Siilo
Markus Siilo on olnud 1. klassist alates püüdlik ja edukas õppija. Eelmisel aastal olid noormehel tunnistusel kõik A-d. Ta on aktiivselt ja tulemuslikult esindanud Viimsi kooli nii maakonnas kui ka vabariigis. Silmapaistvamad tulemused on Markusel matemaatikas ja kergejõustikus, aga ka näitlemises. 2021. aastal saavutas ta üleriigilisel ühiskonnaõpetuse olümpiaadil piirkonnavoorus 8. koha.

7. Gustav Ruse
Gustav õpib Viimsi kooli 3.b klassis. Ta on olnud väga aktiivne ja tulemuslik Viimsi valla ja Viimsi kooli esindamises. Eriti väljapaistvad tulemused on tal matemaatikas ja spordis. Gustav saavutas Nutispordi 2020. aasta Põhja-Eesti finaalvõistlusel 1. klasside arvestuses 9. koha. Lisaks tegeleb ta edukalt spordiga – tal on kolla-valge vööd judos.

8. Sten Markus Sirel
Sten Markus õpib Viimsi kooli 7.b klassis. Ta on püüdlik ja edukas õppija. Möödunud kooliaastal olid tal tunnistusel peale ühe B kõik A-d. Ta on aktiivselt ja tulemuslikult esindanud Viimsi kooli nii maakonnas kui ka vabariigis. Eriti silmapaistvad tulemused on Stenil matemaatikas ja jalgpallis, aga ka etlemises ja näitlemises.

Suur tänu kõikidele, kes on tähele pannud tegusaid noori ja vormistanud põhjendatud taotlused nende tunnustamiseks! Ootame uusi ettepanekuid. Märkame tublisid noori!

Viimsi noori tunnustatakse vastavalt „Tunnustamise kord Viimsi vallas“. Taotlusi saab esitada jooksvalt viimsivald.ee/taotlused/noorte-tunnustamine-ja-toetamine.