Viimsi vallasekretärina alustab tööd Merit Renlund

12. veebr 2024
Merit Renlund

Alates 4. märtsist alustab Viimsi vallasekretärina tööd seni vallavalitsuse õigusosakonda juhtinud Merit Renlund.

2005. aastast Viimis vallavalitsuses töötav Merit Renlund oli vallavanem Illar Lemetti sõnul lõppenud vallasekretäri leidmiseks korraldatud avalikul konkursil kõige tugevam kandidaat.

„Merit Renlund on pühendunud ja põhjalike valdkondlike teadmistega kolleeg, kes viimastel kuudel on õigusosakonna juhtimise kõrval täitnud ka vallasekretäri ülesandeid. Merit on selles ametis väga hästi toime tulnud ja ta oli kõige tugevam kandidaat sellel konkursil. Soovin talle uues ametis palju edu,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Merit Renlundi sõnul soovib ta vallasekretärina panustada õigusloome ja vormikorrektsuse valdkonda.
„Vallasekretär on kohaliku omavalitsuse õigusloome juht ja eeskätt seisnebki minu töö ning vastutus kvaliteetse õigusloome tagamises. Vallasekretäri haldusalas olevad kantselei ja õigusosakond moodustuvad vallavalitsuses ühe olulisima tugiteenuste kompetentsikeskuse, mille kõrgel tasemel toimimine on hädavajalik valla juhtimise ja sisuosakondade töö heaks toimimiseks,“ ütles värske vallasekretär.

Pea 20 aasta eest juristina Viimsi vallavalitsusse tööle tulnud Merit Renlund on alates 2019. aastast juhtinud õigusosakonna tööd. Selle aja jooksul on tema töökohustuseks olnud ka vallasekretäride asendamine. Uue õigusosakonna juhataja leidmiseks kuulutatakse välja konkurss.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond