Viimsilaste kasutuses on neli uut võimlemislinnakut

13. sept 2022
Võimlemislinnak

Õues sportimise ja aktiivse liikumise võimalused Viimsis mitmekesistusid veelgi. Äsja lisandusid liikumissõpradele kasutamiseks neli uut mitmekülgset rakendust pakkuvat võimlemislinnakut.

Uued võimlemislinnakud ootavad välispordi harrastajaid Püünsi külaplatsi lähedal kergliiklustee ääres, Rohuneeme terviseradadele pääsu juures Kalmistu teel, Reinu tee keskel kergliiklustee ääres ja Lännemäe tee mänguplatsil. Võimlemislinnakute püstitamise idee autori abivallavanem Nikolai Bentsleri sõnul laiendavad uued väiksemad linnakud kohalike elanike võimalusi trenni teha.

„Mida mitmekesisemad on väljas liikumise ja sportimise võimalused, seda suurem on tõenäosus, et inimesed lähevad toast välja. See on meie kõigi huvides, et inimesed liiguksid ja oleksid terved,“ ütles Bentsler, kelle sõnul paigaldati võimlemislinnakud piirkondadesse, mis on inimeste seas populaarsed, kuid kui täiendavaid treeningvõimalusi polnud.

Paigaldatud võimlemislinnakud on mõeldud ronimiseks ja rippes või toengus harjutuste tegemiseks. Abivallavanema sõnul on tegemist pilootprojektiga ja kui need kogukonnale sobivad, on võimalik tulevikus taolisi lahendusi juurde paigaldada.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond