Viimsilaste kogutud abi jõuab ukrainlasteni 

4. märts 2022
Pildil Viimsi abivallavanemad viimsilaste kogutud abipakke transportimas

Sõjalisest konfliktist Ukrainas on möödas veidi üle nädala ja sõja tõttu abivajavate inimeste hulk tõuseb iga päevaga. Alates esmaspäevast, 28. veebruarist töötab Viimsi raamatukogus abivahendite kogumispunkt. Täna, 4. märtsi hommikul alustas esimene viimsilaste kogutud abi teekonda abivajajate poole, esimese peatuspunktiga Eesti Punases Ristis. 

Ühtlasi on vald vastu võtnud esimese Ukraina sõjapõgenike perekonna, kes jõudis siia 3. märtsi öösel. Lähiajal on jõudmas veel üks perekond, kelle abistamist Viimsi vald korraldab. Oleme väga tänulikud Viimsi valla elanikele ja ettevõtjatele, kes keerulises olukorras inimeste abistamiseks on aktiivselt appi tulnud.  

Kes soovib aidata Ukrainast meie valda jõudvaid inimesi, siis palun andke sellest aegsasti teada, peaks end registreerima Viimsi vabatahtlikuks. Kui teil on muresid, küsimusi või omate infot, et teie lähikondlased Ukrainas soovivad tulla sõja eest varju Eestisse ja soovivad valida oma peatuspaigaks Viimsi, palume ühendust võtta telefonil 602 8888 või e-mailil abiukrainale@viimsivv.ee