Viimsisse rajatakse nutikas ja säästlik sademeveesüsteem

22. juuni 2023

Nädala alguses, 19. - 20. juunil toimus Viimsis MUSTBE (Multidimensional storm water treatment in urban areas for cleaner Baltic Sea) projekti avakoosolek, mille raames rajatakse Viimsisse säästlik ja nutikas sademeveesüsteem.

See võimaldab ringlusse suunata Lubjamäe klindi allika- ja sademevee ning Viimsi eestvedamisel luuakse Läänemere piirkonda veel kuus säästliku sademevee lahendust.

Interreg Central Baltic programmi raames rahastab MUSTBE projekti 80% ulatuses Euroopa Liit ja projekti maksumus on kokku 3,98 miljonit eurot. Eesti partnerite omaosalust (20%) rahastab osaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus.

MUSTBE juhtpartneriks on Viimsi vallavalitsus, koostööpartneriteks on Satakunta Rakendusülikool, Pori linn, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna linn, Riia Tehnikaülikool, Riia linn ja Söderhamni vald. Projekti kohta saab täiendavat infot projekti kodulehelt centralbaltic.eu/project/mustbe/.

Siim Jürima
teede vanemspetsialist