Visioonipäeval võetakse fookusesse üldplaneeringu erinevad tahud

8. märts 2024

Viimsi visioonipäev toimub sel aastal 13. aprillil Viimsi gümnaasiumis ja toob fookusesse valla üldplaneeringu.

Viimsi visioonipäev sai alguse möödunud aastal, kui paarsada inimest andsid väärtusliku panuse valla pikaajalise arengustrateegia koostamisse. „Meie valla pikaajalise arengustrateegia koostamise protsess näitas, et inimesed soovivad omavalitsuse tuleviku kavandamisel aktiivselt kaasa rääkida ja tuleb leida võimalused, kuidas seda oleks võimalikult lihtne teha. Visioonipäeval on kõigil soovijatel võimalik huvipakkuvate teemade arutelul vahetult osaleda ja oma ideid tutvustada,“ sõnas Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Edukaks osutunud sündmus on saamas traditsiooniks. Tänavu on visioonipäeval teemaks  koostamisel olev üldplaneering. Kõik on oodatud kaasa mõtlema ja rääkima valla ruumilise arengu osas.

2024. aasta visioonipäeva avab vallavanem Illar Lemetti. Seejärel kuuleme ettekannet Eesti arhitektide liidu presidendilt Andro Mänd ning saame teada tema arvamuse Viimsi valla keskuse senisest arengust. Päeva esimesse poolde mahub veel kolm olulist üldplaneeringu alusuuringu tutvustust, mis uuele üldplaneeringule vajaliku andmepõhise aluse loovad. Tutvustamisele tuleb viimsilaste liikumisharjumusi ja -vajadusi kaardistav liikuvusuuring, Viimsi elanikke kirjeldav sotsiaalmajanduslik uuring ning meile olulise looduskeskkonna hetkeseisu kaardistav kaitsealade ja rohevõrgustike uuring. Visioonipäeva veab Tanel Talve.

Päev jätkub töötubades ja osalejad saavad meelepärase valdkonna valida viie teema hulgast:  ettevõtlus ja areng, looduskeskkond, liikuvus ja taristu, avalikud alad ja ehitised ning Viimsi valla saared. Töötubades aitavad osalejaid planeerimise valdkonna eksperdid ja vallavalitsuse esindajad. Aluseks võetakse temaatilised valla kaardid, mis aitavad Viimsi ruumilise planeeringu hetkeseisust paremini aimu saada. Näiteks on algmaterjalina keskkonna töörühma kaardil märgitud eelkõige rohekoridoride ja maastikukaitsega seonduv, taristu ja liikuvuse töörühma kaardil teed, bussipeatused jne. Erilist tähelepanu väärivad ka Viimsi saared ja seega toimub eraldi just saarte ruumilisele planeerimisele pühendatud töörühm. Muidugi on töötuppa oodatud ka mandril elavad viimsilased.

Viimsi visioonipäev toimub 13. aprillil kell 12–16 Viimsi gümnaasiumis, kuhu ootame osalema kõiki viimsilasi. Registreeri oma osalemine ja vali enim huvipakkuv töötuba. Registreeruda saab  veebiaadressil www.viimsi.ee/visioonipaev.

Hoone on ligipääsetav ka liikumispuudega inimestele. Lapsevanematele on osalemise hõlbustamiseks kohapeal tagatud lastehoid.

Valla üldplaneeringu ja selle koostamise protsessi kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.viimsi.ee/yldplaneering.

Meeli Kuul
projektikoordinaator