Võimalus taotleda raha kultuuri ja spordi abipaketist

5. mai 2020
pilt

Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi maht on kokku 25 miljonit eurot. Taotlusi hakatakse vastu võtma 8. mail, tutvuge iga vooru tingimustega! Info võib olla täienev ning küsimuste korral palume pöörduda vastava valdkonna sisunõuniku poole.

Eesmärk on anda koroonakriisist tingituna erakorralist abi järgmiselt:

• organisatsioonide tegevuse katkemisega kaasnenud juba tehtud kulude ja eesolevate möödapääsmatute kulude kompenseerimiseks taotlusvoorudest ning muud kulud, sh reserv– ligi 20 miljonit eurot;
  • toetada vabakutselisi loovisikuid, treenereid ning laulu- ja tantsupidude liikumises osalevate kollektiivide juhte – üle 5 miljoni euro.

Maksimaalselt suurele ringile taotlejatele on loodud võimalikult sarnased kriteeriumid ja nõuded. Meetmeid luues püüti katta võimalikult suurt osa loomesektorist, et hõlmatud oleks maksimaalselt lai osa loomemaastikust – alates mäluasutustest ja etenduskunstidest ning lõpetades kujutava kunsti või disainivaldkonnaga. Kaasatud on loomesektori väärtusahelate kaugemaid osi, tugistruktuure, muusika valdkonnas, mis annab tööd muudele sektoritele. Toetused on mõeldud väga laiale ringile taotlejatele, nii riiklikule kui ka munitsipaal- ja erasektorile.

Tutvuge täpsete tingimustega iga valdkonna taotlusvooru juures SIIN