Volikogu kinnitas abivallavanemate muutuse

12. dets 2023
Annika Vaikla

Viimsi vallavolikogu otsustega vabastati ametist seni haridusvaldkonna abivallavanem Marju Aolaid ja kinnitas ametisse uue abivallavanemana Annika Vaikla.

Viimsi vallavolikogu rahuldas palve vabastada ametist 12. detsembri seisuga haridusvaldkonna abivallavanem Marju Aolaid. Erakonda Isamaa kuuluva abivallavanema asemel asub kolmapäevast, 13. detsembrist ametisse valimisliidu Vali Viimsi esindaja Katrin Markii, kes seni on vastutanud valla sotsiaalvaldkonna eest. Sotsiaalvaldkonda hakkab Markii asemel juhtima Keskerakonda kuuluv Annika Vaikla

Valllavanem Illar Lemetti sõnul saavad nii Katrin Markii kui ka Annika Vaikla näol mõlemad elanike jaoks olulised valdkonnad endale tugevad juhid.
„Tänan Marju Aolaidi tehtud töö eest Viimsi hariduselu arendamisel ja soovin Marjule palju edu uutes väljakutsetes. Olen kindel, et Katrini ja Annika juhtimisel on need kaks valdkonda hästi hoitud, sest mõlemad on kogemustega selles valdkonnas. Soovin Katrinile ja Annikale palju edu nende uutes ametites,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Võimuliidus vahetas Keskerakond välja Isamaa

Abivallavanemate muutus on seotud muutustega Viimsi vallavolikogu võimuliidus. Teisipäeval, 28. novembril andsid Viimsi vallavolikogu esimees Atso Matsalu ja koalitsiooninõukogu esimees, vallavanem Illar Lemetti teada, et senise Reformierakonna, Eesti 200 ja valimisliidu Vali Viimsi neljandaks partneriks saab Isamaa asemel Keskerakond.

Volikogu esimehe Atso Matsalu sõnul on Viimsi arengu seisukohalt on oluline stabiilne ja hästi toimiv koalitsioon. „Oleme koos koalitsioonipartneritega põhjalikult arutanud tänase võimuliidu toimimise üle. Nende arutelude käigus jõudsime üksmeelele, et volikogu töövõime kindlustamiseks on otstarbekas suurendada koalitsiooni eesmärkide saavutamisse stabiilselt panustavate volikogu liikmete arvu,“ selgitas Atso Matsalu muudatuse põhjuseid novembri lõpus.

„Ka uue koosseisuga jätkatakse kehtiva koalitsioonilepingu elluviimist, sest see sisaldab kõigile muutunud võimuliitu kaasatud osapooltele olulisi eesmärke,“ kinnitas vallavanem Illar Lemetti.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond