5 aastat ja 4235 ravitud hammast – Viimsi Hambakliinik sai 5-aastaseks

22. märts 2023
foto

20. märtsil tähistasime Viimsi Hambakliiniku 5-aastast sünnipäeva. Täname oma patsiente usalduse eest – tänu teile on meie meeskonnal igapäevaselt motivatsiooni endast parim anda.  

Meie eesmärk on pakkuda kogukonna peredele täisteenust siinsamas Viimsis, olles oma patsientidele usaldusväärne partner, kelle poole saab alati muredega pöörduda. Kui kellelgi valutab hammas või on mõni muu pakiline mure, siis püüame aidata alati, kas siis telefoninõustamisega või leides vastuvõtuaja paari päeva jooksul, et meie peale saaks loota ka siis, kui abi hädasti vaja on. 

Kogu pere hambaravi võimaldab ladusamalt teostada koostöö Eesti Haigekassaga nii täiskasvanute kui ka laste hambaravi osas ning samuti proteesihüvitise osas. 

Millega saame aidata?
Alustades saime aidata hambaravi, implanteerimise  ja proteesimisega seotud probleemide lahendamisega, kuid aastatega on teenuste valik jõudsalt laienenud. Meie meeskonnaga liitus juba teisel tegutsemisaastal näo- ja lõualuukirurg, kes teostab hammaste eemaldamist, tarkusehammaste kirurgiliste eemaldamist, huule- ja keelekida kirurgilist vabastamist, implantaatide paigaldamist ning sellega seotud pehmete kudede ja luu plastilisi operatsioone, suu limaskesta muutuste eemaldamist ja ortodontilise raviga seotud hammaste operatsioone. Kirurgi protseduuridele on vajalik hambaarsti suunamine (ei pea olema meie kliinikust) või eelnev kirurgi konsultatsioon.

2022. aasta augustist alustas vastuvõttudega suuhügienist, kelle missiooniks on suuhaiguste, nagu hambaaugud ehk kaaries, ja igemehaiguste, nagu näiteks parodontoos, ennetamine läbi hammaste süvapuhastuse. Soovitame kõigil oma patsientidel, eriti noortel ja alla 19-aastastel, vastavalt vajadusele kord kuni kaks korda aastas suuhügienisti juures hammaste süvapuhastuses, et ennetada hambahaiguste teket ja avastada võimalikud murekohad varakult.

Samuti õpetab suuhügienist õigeid suuhügieenivõtteid, et meie noortel tekiks edasiseks eluks õige suutervise eest hoolitsemise rutiin. Hammaste süvapuhastuses puhastatakse hambad biokilest, hambakivist ja katust, teostatakse soodapuhastus ja poleeritakse hambad profülaktilise pastaga, mis võtab hammastelt hambakivi tõttu tekkinud kareduse, et sellele ei saaks edaspidi mustus ladestuda. 

Kahe viimase aasta jooksul on ortodontilise kaperaviga alustanud meie juures ravi juba suur hulk suuremaid ja väiksemaid patsiente, kelle hambumus vajab ühel või teisel põhjusel korrigeerimist. Ortodontiline kaperavi AirNivol on hea alternatiiv breketiravile, kui tegemist on kerge või keskmise hambumusprobleemiga, mille puhul breketiravi otseselt ei ole eelduseks. Ortodontilise kaperaviga saab reeglina aidata siis, kui kõik jäävhambad on juba lõikunud, mis juhtub tavaliselt 13. eluaastaks. 

Kõige värskema uuendusena oleme alustanud  laseriga teostatavate protseduuridega, nagu keele- ja huulekida vabastamine, külmavillide ja herpese ravi, tundlike hambakaelte ravi ja armide paranemise soodustamine, mida Viimsis teistes kliinikutes ei osutata. 

Mis on Olenterve.ee?
Olenterve.ee pood on välja kasvanud meie soovist pakkuda oma patsientidele looduslikke, tervist säästvaid ja keskkonnasõbralikke suuhügieenitooteid. Alustasime küll suutervisega, kuid tänaseks pakume nii nahahoolduseks vajalikku kui ka tervist turgutavaid keemiavabu apteegitooteid. Seega ootame teid uudistama näiteks Saksa ökobrändi Elixr naturaalseid eeterlikke õlisid ja nende baasil tehtud erinevaid heaolutooteid, Portugali brändi Benamor1925 nahahooldustooteid kätekreemidest kehakreemide ja aroomiküünaldeni ning samuti Lissabonist pärit tervisetooteid Biocol Labs.-ilt, mis aitavad lahendada moodsa elu tervisemuresid taimede abil ja ilma keemiliste lisanditeta – leevenda kurguvalu, tugevda immuunsust, peleta väsimust või puhasta organismi. 
Kohtumiseni Viimsi Hambakliinikus ja Olenterve.ee-s!

Meie veebipoe leiate aadressil www.olenterve.ee, kohapeale poodi Viimsi Äritare teisel korrusel olete oodatud igal tööpäeval. Viimsi Hambakliiniku kohta eiab rohkem infot kodulehelt www.viimsihambakliinik.ee.

Jaanika Lauk
tegevjuht, juhatuse liige