Atso Matsalu alustas tööd Viimsi vallavolikogu esimehena

27. aprill 2023

Kui Viimsi vallavolikogu esimees Lauri Hussar alustas tööd Eesti Vabariigi Riigikogu esimehena, sai volikogus tema asendusliikmeks Anneli Laines-Ensling. Vallavolikogu uueks esimeheks valiti 18. aprillil senine volikogu liige Atso Matsalu.

Nelja lapse isa Atso Matsalu seos Viimsiga sai alguse lapsepõlvest, kui tema isa ehitas suvila Tammneeme. Matsalu ise kolis Viimsisse 15 aastat tagasi, elades esimesed seitse aastat Rohuneemes ja nüüd Tammneemes. Matsalu tõdes, et elukeskkond on Viimsis väga hea, sest tema sõnul on mereäärses koduvallas kõik vajalik olemas, sealhulgas sportimisvõimalused ja kõrgel tasemel kultuuri pakkuv Viimsi Artium. “Puudub vaid kaubamaja tüüpi keskus, kust saaks osta riideid,” mõtiskles ta. Aga vallas võiks veel olla näiteks keskus ja ka jahisadam, miks tooks meile juurde turiste ning arendaks ettevõtlust.

Atso Matsalu on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ning alates aastast 1993 ettevõtjana tegutsenud. Vaba aeg kulub tal kohaliku poliitikaga tegelemisele ning spordile. Täna aktiivselt tennist mängiv mees on alates aastast 1986 olnud hoopis korvpallikohtunik. “Vähesed vast teavad, et mind on kümnel korral tunnistatud Eesti parimaks korvpallikohtunikuks,” sõnas Matsalu.

Eesmärgid poliitikuna
Atso Matsalu poliitikukarjäär sai alguse 2000ndatel, kui ta liitus Reformierakonnaga, tegutsedes alguses Tallinna, hiljem Viimsi piirkonnas. Ent kuna tema isiklikud väärtused ei langenud toonase Viimsi piirkonna juhi omadega kokku ning tekkinud oli uus erakond, Eesti 200, lahkus Matsalu Reformierakonnast, liitus erakonnaga Eesti 200 ja hakkas looma erakonna rakukest ka Viimsisse. “See toimus aastal 2019 ning aastal 2021 osalesin juba erakonna Eesti 200 ridades ka kohalike omavalitsuse valimistel,” kirjeldas Matsalu. Oma erakonnast osutusidki tema, Lauri Hussar ja Raul-Stig Rästa Viimsi valla volikokku valituks. “Täna moodustame koos Reformierakonnaga, kus on ka vahepeal juhatus muutunud, koalitsiooni ja saan kindlalt väita, et üldine pilt Viimsi teemadest on meil sama.”

Koalitsioonileppe kohaselt kuulub volikogu esimehe koht erakonnale Eesti 200. Kui Lauri Hussarist sai riigikogu esimees, tuli Viimsi vallavolikogule uus esimees valida. “Tõsi on, et kandidaatidena käis läbi mitmeid nimesid, kuid kuna minul on pikaajaline juhtimiskogemus ja olen Viimsi piirkonnas erakonna eestvedajaks, tehti ettepanek kandideerida mulle,” ütles Matsalu.

Värske vallavolikogu esimees kirjeldas, et kokkuvõtvalt on volikogu esimehe tööks juhtida vallavolikogu tööd, olla kursis komisjonide töö ja kogu vallas toimuvaga. “Olen ka valla elanikele avatud ning minu poole võib alati pöörduda,” sõnas Matsalu ja kinnitas, et oma murega või rõõmuga võib tema juurde tulla ka näiteks toidupoe kassasabas seistes.

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja