Forus spordikeskus on loodud kohaliku inimese jaoks
Forus spordikeskus, mis varem kandis Karulaugu spordikeskuse nime, tähistas sel sügisel oma viiendat sünnipäeva. Viimsilastele, aga ka kaugemalt tulijatele soovitakse pakkuda mitmekesist valikut sportimiseks. Keskuses treenib sadu lapsi, kuid ka lapsevanematel on võimalus samal ajal end sportlikult liigutada või näiteks keha kinnitada.
Eesti mõistes väga suures spordikompleksis on oma koha leidnud Viimsi korvpalliklubi, Martin Reimi jalgpallikool, US Tenniseakadeemia, Golden Club fitnessiklubi, Golden Dance Club, CFC spordiklubi, Viimsi lauatenniseklubi, judoga tegelev spordiklubi Ookami, Kalevi jalgrattakool ning kergejõustiklasi treeniv Lindon spordiklubi.
Et nii noored kui ka igas eas spordisõbrad saaksid muretult trenni teha ning oma tervisel silma peal hoida, on keskuses koha leidnud ka spordimeditsiini ja füsioteraapia teenust pakkuvad firmad: spordimeditsiini sihtasutus, füsioteraapia kliinik, Viimsi teraapiakeskus ja ilusalong Elegance. Ajast aega on hea tervise, enesetunde ja rahulolu garantiiks olnud mitmekesine toitumine. Forus spordikeskus, vaatega staadionile, pakub toitlustust Karulaugu Pesto, kellelt võib erinevateks sündmusteks ka cateringi teenust tellida.
Spordikeskus valmis avaliku ja erasektori koostöös
Keskuse juhataja Ain Kaljurand on kergejõustikutaustaga, osaledes koolipõlves aktiivselt erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistlustel. “Pärast keskkooli lõpetamist soovisin saada kehalise kasvatuse õpetajaks ja treeneriks.
Vigastus tõmbas aga sellele kriipsu peale, kuna ma ei olnud võimeline sooritama ülikooli sisseastumisel kehalisi katseid. Kui Tondi tennisekeskuse juhataja Marek Kaleta kutsus mind Viimsi spordikompleksi juhtima, olin ma siiralt õnnelik, et saan jälle spordi sees olla,” räägib juhataja oma taustast ja jätkab: “Ise ma spordikeskuse loomise alguse juures, aastatel 2015–2016, ei olnud, kuid vallal oli selge soov rajada Viimsi keskusesse multifunktsionaalne spordiareen. Minu meelest on keskus hea näide sellest, kuidas avaliku ja erasektori koostöö kõige parimal moel toimib.“
Minnes tagasi ajalukku, siis enne spordikeskuse rajamist asus samal kohal piltlikult öeldes suur saviauk. Esimene hankekonkurss tulemusi veel ei andnud, kuid teisel katsel võitis selle Urmas Sõõrumaale kuuluv Tondi tennisekeskus.
Ehitustöid teostas Mapri Ehitus ning tööd algasid 2017. aastal, maja sai valmis 2018. aastal. “Mina liitusin meeskonnaga 2018. aasta alguses, kui hoone karp oli juba püsti ning käis viimase lihvi andmine. Minu vastutada jäi spordikeskuse ehitustööde lõpuleviimine ja keskuse juhtimine. Viimased kuud ja nädalad olid päris pingelised, sest septembri alguseks pidi hoone olema valmis külaliste vastuvõtmiseks. Ka erinevad spordiklubid olid sellega juba arvestanud. Hoone saigi õigeks ajaks valmis,” on juhataja tänulik nii ehitusfirmale kui ka kogu meeskonnale.
Tänasel päeval kummitab keskust juba ruumipuudus, kuigi hommikused ja lõunased ajad vajavad veel tublisti täitmist. “Kõige suurem nõudlus on õhtul kella neljast kaheksani. Kes vähegi saab hommikuti treenida, need on väga oodatud, sest siis leidub kõige rohkem vabu aegu. Rõõmsaks teeb see, et väga paljud noored on meid üles leidnud ning noori on Viimsis ju palju,” räägib Ain Kaljurand rõõmudest ja väljakutsetest.
Spordikeskuse kolm ankrut
Suure pildi nägemiseks teeb keskuse juhataja siinkirjutajale majas ekskursiooni, mille ajal tutvume nii korvpallisaali, tenniseväljakute, Golden Clubi võimalustega kui ka spordimeditsiini keskusega. “Piltlikult toetub spordikeskus kolmele suurele vaalale, milleks on korvpall, tennis ja Golden Club oma jõusaali ja erinevate rühmatreeningutega. Väga suur osa regulaarsest sporditegevusest moodustab ka jalgpall, kuid jalgpallurid tegutsevad peaasjalikult välitingimustes.“
Korvpalliklubi Viimsi
Kolmandat aastat järjest mängib tänavu juba oma 21. sünnipäeva pidanud korvpalliklubi Eesti-Läti liigas. Kui debüüthooajal löödi uks pauguga lahti ja teeniti ühisliigas lausa hõbemedal ning mullu saadi Eesti meistrivõistlustel neljas ja karikavõistlustel teine koht, siis tänavu peavad põhivastutust kandma nii klubi enda kasvandikud kui ka noored üle Eesti. “Klubi juhataja Tanel Einaste oli alates ehitustegevuse algusest kogu aeg protsessi juures.
Korvpallurid teadsid täpselt, millised peavad välja nägema väljakud, garderoob ja tribüün ning nemad tellisid ka spetsiaalse põranda. Mulluse hooaja viiendat pronksiseeria mängu Pärnu Sadama vastu vaatas tribüünilt kokku 1324 fänni. See on tõeliselt uhke number! Nüüd peavad Viimsi oma noored n-ö kaela kandma hakkama ja toetaval publikul on selle juures hindamatu roll,” ütles Ain Kaljurand.
Tennisemängijate paradiis
Viimsi spordikeskuse tenniseväljakutel on mänginud nii karjääri lõpetanud Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi. “Tenniseväljakute puhul teadsime me täpselt, millised need peavad olema. Kõige olulisemad on kaks omadust: kate ja valgustus. Kui need on korras, on tennisemängija õnnelik, muu neid ei huvita,” lähme tennise peale üle.
Tennis on laste hulgas väga populaarne ning US tenniseakadeemia gruppidesse on lausa järjekorrad. Kokku treenib Forus spordikeskuses 280 last, lisaks saavad ka täiskasvanud tennisemänguga tutvust teha. “Spordis ja kultuuris sõltub palju eestvedajast. Korvpallist juba rääkisime, jalgpalli veab Viimsis endine Eesti koondislane Marti Reim, tennist endine mängija Roland Kiil. Roland ei ole küll tippmängija olnud, aga olnud aastaid tennises ja pühendunud,” räägib Ain Kaljurand ala populaarsusest.
Jõusaal on avar ja hästi varustatud
Golden Club ei vaja jõusaalifännidele kindlasti tutvustamist – kes korra mõnes selle saalis viibinud, teab, millega tegu. Avarad treeningvõimalused, mitmekesised rühmatreeningud ning garderoobis ei pea trügima ja õlg õla kõrval riideid vahetama. Viimsi klubi 500-ruutmeetrisel alal leiab laia valiku nii kardio- kui ka erinevaid plokkseadmeid. Kogu jõusaalivarustus on maailma tipptootjatelt Life Fitness ja Hammer Strength. Jõusaalis toimetavad valvetreenerid, aga palgata saab ka personaaltreeneri. “Noortel soovitan kindlasti alguses treeneri nõu kuulata, et valed harjumused külge ei jääks ja asjatuid vigastusi ei tekiks,” julgustab sporditaustaga inimene alati nõu küsima.
Tuleviku võtmesõnaks on koostöö
Räägime keskuse juhatajaga ka tulevikust, sest hoolimata viiest küllaltki edukast aastast soovitakse klientidele ja spordisõpradele alati midagi uut pakkuda. “Hiljuti, kui viienda sünnipäeva puhul torti sõime, rääkisime päris palju tulevikust. Tulles veelkord tagasi korvpalli juurde, siis meistriliiga tasemel klubi tekkimine Viimsisse on parim reklaam üldse. Kui läbi hooaja tehtavates teleülekannetes reporter räägib, et alustame siit Viimsi Forus spordikeskuse saalist, siis see on hea reklaam. Eraldiseisvalt teevad kõik klubid ja teenusepakkujad endale promo, aga potentsiaali on kindlasti ühistegevustes ja üritustes, mida mina koordineerida üritan. Seega järgmiste aastate võtmesõnaks on kindlasti koostöö ja keskuse toimimine tervikuna,” ütles Ain Kaljurand tulevikku vaadates.
Lisainfot Forus spordikeskuse, treeningute, kampaaniate ja ürituste kohta leiab
kodulehelt goldenclub.ee/viimsi/keskus/tutvustus/ või Facebookist www.facebook.com/ForusSpordikeskusViimsi.
Kärt Radik
Viimsi Teataja kaasautor