Haabneeme kool sai 10-aastaseks

12. veebr 2024

Tänavune aasta algas Haabneeme kooli jaoks suure juubelipidustusega: 26. jaanuaril tähistasime Viimsi Artiumis piduliku kontserdiga kümne aasta möödumist iseseisvalt koolina tegutsemise algusest. Aga meie armsas koolimajas on koolitarkust jagatud juba 15 aastat – esimesed viis nendest lihtsalt Viimsi kooli väikese maja ehk Karulaugu maja nime all.

Haabneeme kool on üks väga õnnelik kool, sest selles on alati kõik kõike südamega teinud: nii koolijuhid kui ka õpetajad, lapsevanemad, õpilased ja kõik, kes kooliperega seotud ja meie kogukonda kuuluvad.

Miks armastada Haabneeme kooli?
Koolijuht Vivika Kupper armastab Haabneeme kooli sellepärast, et meie kooliperel on siin üheskoos hea olla. Oleme siin kokku kasvanud üksteist toetades ja innustades, oleme üheskoos üle elanud veidi halvemaid, aga enamasti ikka imetoredaid aegu. Oleme palju arenenud ja kasvanud. Kui me kunagi 15 aastat tagasi uude koolimajja tulime, oli meil terve maja peale ainult kaks arvutit, aga see-eest palju ruumi. Tänane seis on selline, et arvuteid ei jõua kokku lugedagi, aga ruumi kipub nappima.

Nende aastate jooksul oleme talletanud endasse suure hulga õppetunde, saanud aina targemaks. Rohked õnnestumised on aidanud hoida meid rõõmsameelsete ning teotahtelistena. Meie kooli 79 töötajat ja 562 õpilast koos oma vanematega loovad Haabneeme koolile oma näo. Ja see on ilus nägu, mis särab kaugele nagu Haabneeme kooli logol olev majakas. „Hea on koolijuhina tunda end ümbritsetuna sellistest suurepärastest inimestest!“ on Vivika õnnelik.

Kuni 2020. aastani juhtis Haabneeme kooli Sirje Toomla, kes täna peab koolijuhi ametit Rocca al Mare koolis. Ka tema mäletab Haabneeme koolist eelkõige õnnelikke aegu, tegusaid ning ühtehoidvaid kolleege, toredaid traditsioone ja mõtteerksust. „Tegin kõike ja alati kooli heaks siiralt ja südamega! Siia laotasin oma südame…“ parafraseeris endine koolijuht kooli juubelikontserdil õpetajate poolt ettekantud Elo Undi tantsu pealkirja ja tunnistas, et just see number kontserdil puudutas teda ehk kõige magusvalusamalt.

Õpetaja ja hariduslike erivajadustega õpilaste õppetöö koordinaator Riin Peeters tunneb heameelt, et saab olla Haabneeme koolis tunnistajaks sellele, kuidas meie juhendamisel kasvavad  tuleviku tegijad spordis, liidrid juhtpositsioonidel, teadlased, kunstnikud ja teised professionaalid. Nähes õpilasi, kellel on sära silmis, kui nad mõistavad keerukaid kontseptsioone või avastavad oma kirge teatud valdkonnas, tunneb ta uhkust ja rõõmu nende saavutuste üle. See töö, mida ta teeb, on täis toredaid hetki, mis tulenevad mitmekesistest väljakutsetest, võimalusest inspireerida õpilasi ja kolleege ning samas ka ise professionaalina kasvada.

Klassiõpetaja Krete Kuusmann armastab Haabneeme kooli just oma inimeste pärast. Nende armsate kolleegide pärast, kes on alati valmis igasuguseid hullusi kaasa tegema, olgu see siis esinemine võimlemiskavaga, playboxi etteastega, tantsides rahvatantsu, mängides pilli või lüües lahti laulud. Kõik on kõigile alati abiks, toetavad ja koostööle orienteeritud. Meie koolil on suurepärane juhtkond, mille liikmed on alati valmis kuulama, kaasa mõtlema, kaasama. Ja kooli aura on soe ja mõnus.

Elle Toper on juba üle poole sajandi Viimsis lapsi õpetanud ja muusika juurde juhatanud. Nii kaua, kui Haabneeme kool on eksisteerinud, on ta seda teinud just selles koolis. „Ja ongi äge kool see 10-aastane Haabneeme kool! Just sellisest koolist saab kaasa võtta kõige helgemad mälestused,“ on õpetaja Elle vaimustuses ja tänulik juubelikontserdilt saadud positiivsete emotsioonide eest, hinnates kontserdi hoogsaks, nooruslikuks, säravaks ja lõpuni väsimatult tempokaks. Ja veel lisab ta talle omase sarmiga: “Naerame, sõbrad! Naerame nii, et meist kogu maailm naerma võiks hakata. Tore on olla õpetaja, eriti Haabneemes!“

Mõned arvamused ka kooli 7. klasside õpilastelt
Anni: „Ma armastan oma kooli, kuna kõik õpilased ja õpetajad on väga hoolivad ja ettevõtlikud. Haabneeme koolis on ka turvaline ja tore olla.“

Oskar: „Mulle meeldib Haabneeme kool, sest see on sportlik kool. Haabneeme koolis on toredad õpetajad.“

Andreas: „Tore on olla Haabneeme kooli õpilane, sest meie kool on väike ja kõik tunnevad üksteist ja toetavad alati, kui vaja. Armastan oma kooli, sest siin tunnen ennast hästi ning õppimine on lõbus ja õpetajad innustavad mind omandama uusi teadmisi.“

Anne Martin
Haabneeme kooli meediaõpetaja ja kommunikatsioonispetsialist