Haabneeme päevakeskuse hooaeg oli eriline

6. juuni 2024

Haabneeme päevakeskuse hooaeg jõudis lõpusirgele hoogsate projektidega.

25. mail sai Viimsis teoks Harjumaa XIV seeniortantsupidu, mille seekord korraldas Haabneeme päevakeskus. Kohale tuli 12 tantsurühma Harjumaalt ja 3 külaliskollektiivi Võrust, Kanepist ja Raplamaalt. Peol keerutasid tantsu 180 tantsijat, lisaks külalised ja pealtvaatajad. Peole eelnes seegi kord kohvik, kus sai sõprade ja tuttavatega aega veeta, suhelda ning uudiseid jagada. Peo ettevalmistused kestsid terve aasta – eestvedajad mõtlesid välja ühised tantsud ja juhendajad tegid oma valikud soolotantsudeks. Nii õpiti üksteiselt ja viimistleti esinemisoskust. Haabneeme seeniortantsurühm Triinud oli peo ettevalmistamisega palju vaeva näinud. Juhendaja Eve Jänese ja rühmavanema Ülle Landra käe all sujus kõik, vaatamata ekstreemsetele ilmaoludele.

Teinegi päevakeskuse seeniorite tantsurühm Siiraviira valmistus kogu talve suureks Harjumaa tantsupeoks, mis toimub 9. juunil Keilas. Selle kõrvalt on neil olnud mahti üles võtta ka vahvaid tantsutuure luudadega volbriöö nõidade peol, mis toimus Viimsi Artiumi öömustas saalis. Juhendaja Anli Aja rõõmus treeningtund nakatab kõiki hulludes ideedes kaasa lööma.

Sõnakunstiringi seeniorid astusid üles uhkes ajaloolises etenduses „Tuulte vallas “, millega tähistati  valla 105. aastapäeva. No see oli meile enamusele uus kogemus – näha lavatagust melu, kui kaasa tegemas oli 80 esinejat. Ikka tuli olla õigel ajal õiges kohas ja eksimised polnud lubatud. Aga tore on tõdeda, et just nii seeniorid lustivadki.

Ka loomeringide tegevused olid sisukad, jagus ka erakordseid ülesandeid. Näiteks tegid keraamikaringi liikmed vahvad paadid, mida saime rannarahva sümbolina kinkida meeneks seeniortantsupeo rühmadele. Esmane oli möödunud hooajal koostöö Viimsi kunstikooliga. Kunstistuudio seeniorid said kunstiõpetaja Kätlin Sthali käe all maalida ja joonistada ning kogeda huvitavaid tehnikaid. Portselani maalijad ja käsitööinimesed jätkasid nagu ikka oma loomeprotsessi ja mõnusat suhtlemist iganädalases koostöös. Ehkki paljud toredad taiesed said juba jõuludeks ära kingitud, oli kevadnäitus päevakeskuses päris nauditav ja uhke.

Populaarsed liikumisrühmad
Liikumisrühmad olid selgi hooajal endiselt rahvarohked. Kaks tervisevõimlemise rühma, pilates, jooga, lauatennis. Avasime ka uued liikumisrühmad: toolil võimlejatele, õues kõnnijalgpalli mängijatele ja kevadest alates taas ka kepikõndijatele. Kehalisele liikumisele toeks on muidugi oluline vaimne tervis. Selles toetavad meid õpiringid: inglise keele kaks rühma, rahatarkuse klubi, raamatusõprade klubi ja arvutiring, kus lahendatakse kõiki tehnilisi probleeme nii, et tarkus tuleb ja tehnilised abivahendid toimivad.

Suhtlusring seenioridele toimus ka Viimsi huvikeskuse ruumides, kus juttu käisid puhumas inimesed, kes bussiga Haabneeme keskusesse tulla enam ei saa. Mõnusalt on täienenud bridžiklubi, enamasti mehed – nüüd toimuvad turniirimängud ja võistlustuhinat jätkub. Viimsi rannameeste klubi toimetab päevakeskuse ruumides samuti väga aktiivselt ja huvitavaid ettevõtmisis jätkub kuhjaga.  Piljardimängud ja võistlusturniirid kuuluvad asja juurde.
Kokaring Hõbekulp õpib julgelt uusi ja tervislikke toite valmistama ja huvitavaid tooraineid kasutama. Kokandusringi liikmed on alati suur abivägi kultuurisündmustel kohvilauda katmas. Oleme neile väga tänulikud selle eest.

Muidugi oli kogu hooajal palju vahvaid kontserte ja kultuurisündmusi. Õhtueelsed tantsuõhtud hea muusika saatel mingis ajastu stiilis olid samuti imelised – tantsijaid ja muusika nautijaid jätkus. Mõnikord küsitakse meilt ikka, et milleks veel lisaks päevakeskuse  kultuuriüritusi, kui meil Artium, kus on palju võimalusi. Sageli pole need aga pensionäridele taskukohased ja hilisõhtul eriti pimedal ajal bussiga koju saamisega on ka ikka probleeme. Päevakeskuste sündmused on ikka päevasel ja pärastlõunasel ajal, kui vaim virge ja jaksugi rohkem.

Muidugi on olnud veel ka teatrite ühiskülastusi ning huvitavaid väljasõite naabervaldadesse ja kaugemalegi, et vaadata, kuidas mujal seeniorid toimetavad.

Harivad loengud
Oli palju ka harivaid loenguid tervise teemadel: vaimne ja füüsiline tervis, esmaabi, turvalisus ja palju muud. Pannkoogihommikutel kohtusime huvitavate inimestega, vahvaid külalisi on alati tore kuulata. Muidugi on Viimsi seeniorid tänulikud väärikate ülikooli üle.

Hea meel on selle üle, et sel hooajal liitus meiega palju uusi inimesi. Oleme selle nimel, et infot jagada, ka päris palju vaeva näinud. Mõnikord öeldakse meil, et mul pole hoolekandekeskusesse asja, ma saan ikka veel ise hakkama, aga päevakeskused on Viimsi hoolekandekeskuse üks struktuuriüksus. Meil käivad väga krapsakad ja endast hoolivad inimesed suhtlemas ja tegusid tegemas.

Täname kõiki huviringide juhendajad, klubide eestvedajaid ja häid koostööpartnereid hästi tehtud töö eest! Teie abiga oleme saanud muuta Viimsi seenioride päevad sisukaks ja nauditavaks.

Haabneeme ja Randvere päevakeskuste kohta leiab infot kodulehelt viimsihoolekandekeskus.ee.

Lehte Jõemaa
Haabneeme päevakeskuse koordinaator